Спеціальні потреби

G-7 досягла компромісу про нові санкції щодо Росії


Лідери країн-членів «Великої сімки», а також президенти Європейської ради та Єврокомісії в спільній заяві висловлюють глибоке занепокоєння з приводу спроб сепаратистів, підтримуваних Росією, дестабілізувати Східну Україну. Західні політики також заявили, що пакет жорсткіших санкцій відносно Росії за анексію Криму вже узгоджений. Санкції можуть бути введені вже в найближчі дні (обізнані джерела говорять про понеділок 28 квітня).

«Велика сімка» і голови великих політичних інститутів Європи вітали «позитивні кроки», які зробила Україна відповідно до Женевських домовленостей від 17 квітня. Серед цих кроків були виділені: початок роботи з децентралізації країни, робота над конституційною реформою, початок розробки закону про амністію тих, хто раніше захопив будівлі в Східній Україні, але готових їх мирно покинути, а також підтримка роботи в країні співробітників ОБСЄ.

На думку «Великої сімки», однак, Росія, як і раніше, продовжує порушувати Женевські угоди.

«На відміну [від України - «Г.А.»], Росія не зробила жодних конкретних кроків у рамках Женевської угоди. Вона не підтримала угоду публічно і не закликала збройних сепаратистів, які намагаються дестабілізувати Україну, мирно покинути захоплені ними будівлі та скласти зброю. Замість цього, Росія продовжує ескалацію ситуації за допомогою все більш турбуючої риторики, а також військових маневрів на українському кордоні», – йдеться в заяві.

У «Великій сімці» в черговий раз підкреслили, що не визнають анексію Криму, за яку Росія відповість в економічній, торговельній та фінансовій сферах.

«Ми дійшли домовленості ввести додаткові санкції проти Росії…Дії Росії в Україні і відповідь міжнародної спільноти вже завдали серйозної шкоди російській економіці.

У той час, як ми готуємося до більш широких, скоординованих санкцій, включаючи заходи проти секторів економіки, якщо того вимагатимуть обставини, ми продовжуємо дотримуватися зобов’язань, взятих 24 березня в Гаазі, ми підкреслюємо, що двері дипломатичних переговорів для вирішення кризи на основі Женевських угод продовжують бути відкритими. Ми закликаємо Росію приєднатися в цьому до нас», – йдеться в заяві країн-членів «Великої сімки».

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG