Спеціальні потреби

Керрі: В Україні все було спокійно, поки не втрутилася Росія


Керрі: В Україні все було спокійно, поки не втрутилася Росія
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:49 0:00

Керрі: В Україні все було спокійно, поки не втрутилася Росія

Керрі обурився, що за сім днів Росія не зробила жодного кроку спрямованого на деескалацію конфлікту.

Вчора ввечері Державний секретар США зробив спеціальне звернення по Україні. Під час попередньо не анонсованої прес-конференції Джон Керрі звинуватив Росію у невиконанні Женевських домовленостей та ескалації конфлікту.

"Неможливо подолати кризу, якщо тільки одна сторона робить усе, аби уникнути конфронтації. З того дня, як ми покинули стіл переговорів у Женеві, і навіть до сьогодні, коли Росія надіслала озброєні загони на кордон з Луганською областю, світ побачив історію двох країн. Двох країн, які мають протилежне розуміння того, як потрібно виконувати міжнародні домовленості. Лише одна сторона, одна країна дотримується даного нею слова. Женевські домовленості не інтерпретуються, там немає ніяких розпливчастих тлумачень, вони не суб’єктивні, а обов’язкові для виконання", - зазначив Керрі.​

Жодна країна ЄС не захиститься від Росії сама - Лубківський
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:40 0:00
Державний секретар відзначив, що Україна і Росія кардинально протилежно підійшли до трактування Женевських домовленостей. Тоді як Україна домовленості виконує з першого дня, Росія не зробила нічого для деескалації конфлікту, і продовжує підтримувати сепаратистів та брязкати зброєю на кордонах з Україною.

"Українці перехопили та оприлюднили розмови російських агентів з сепаратистами. Деяких з озброєних людей, які діють від імені Росії, вже діяли від її імені у Чечні, Грузії та Криму, їх сфотографували в Слов'янську, Донецьку та Луганську. Деякі з них навіть самі вихваляються у російських соціальних мережах. Зброя і спорядження, що використовують сепаратисти, використовується російським спецназом", - заявив Державний секретар.

"Жоден з російських офіційних представників не виступив з публічною заявою та не звернувся до сепаратистів виконувати Женевські домовленості. Росія продовжує спонсорувати та координувати озброєних сепаратистів у Донецьку. Лідери Росії стверджують, що люди, які одягнуті у нову військову форму, які рухаються як військові – лише місцеві активісти на тренуванні. Світ знає, що мирні протестувальники не з’являються з гранатометами, новітніми зразками російської зброї, без опізнавальних знаків, які говорять діалектами, непритаманними даній місцевості. Світ знає, що заарештовані в Україні російські розвідники опинилися там не просто так. Всі знають, що в Україні все було спокійно, навіть на Півдні, поки там не з’явилася Росія. Якщо Росія продовжить діяти у цьому ж напрямку – це буде не просто велика помилка, це буде дорога помилка. Якщо президент Путін та Росія підуть на деескалацію – світ це вітатиме. Якщо ні – світ зробить усе, щоб ціна, яку заплатить Росія за свою агресію була високою", - відзначив Джон Керрі.

На сьогодні ж, за оцінкою американського високопосадовця, санкції, які уже були введені, діють.

"Падає довіра інвесторів до Росії. Близько 70 мільярдів втекло з Російської Федерації у першому кварталі 2014 року. Це більше, ніж за весь минулий рік. Оцінки зростання економіки на 2014 рік була переглянуті у бік зниження на два-три відсотки. Центральний банк Росії був змушений витратити більше, ніж 20 мільярдів, щоб утримати курс рубля", - додав Керрі.

У разі прямого вторгнення російських військ на територію України США та ЄС застосують третій рівень санкцій проти Москви.

Дивіться також: Михайло Касьянов: Путін прорахувався
Михайло Касьянов: Путін прорахувався
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:53 0:00
XS
SM
MD
LG