Спеціальні потреби

Мустафа Джемілєв: 18 травня приїжджайте до Криму


Лідер кримських татар Мустафа Джемілєв
Лідер кримських татар Мустафа Джемілєв
Київ – Лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв закликав демократичні сили Росії прислати своїх представників 18 травня 2014 в Крим, щоб вшанувати пам’ять депортованих співвітчизників.

«На сімдесятиріччя депортації кримських татар, як це щороку буває, збереться мітинг – від тридцяти до п’ятдесяти тисяч чоловік. Ці люди продемонструють рішучість і єдність кримськотатарського народу за свої права. Зараз на всій території Криму український прапор встановлений тільки на будівлі Меджлісу.

Російські органи влади, як бик на червону ганчірку, кидаються і зривають українські прапори по всій автономії», – сказав Мустафа Джемілєв, виступаючи в рамках дебатів, що проходять у Києві 24-25 квітня, Конгресу «Україна-Росія: Діалог».

Колишній радянський дисидент Мустафа Джемілєв зазначив, що цього року ніхто не може сказати, яким чином пройдуть у Криму заходи з приводу сімдесятиріччя депортації кримськотатарського народу.

«Якщо 18 травня вони (проросійські сили – Т.Б.) захочуть провести захід за своїм сценарієм і вийти під прапорами кримської автономії, які нагадують російські, то можна очікувати реакцію людей, які там зберуться. Якщо ми проведемо під своїми прапорами, то можна очікувати реакції ФСБ і так званої самооборони Криму», – вважає політик.

Мустафа Джемілєв підкреслив, що «настрій кримських татар – 99 відсотків виключно проти окупації півострова і за виведення російських військ». Він сказав, що режим Віктора Януковича був не тільки проросійським, «він був просто бандитським».

«Він був просто бандитським і гидким кримським татарам теж. СБУ (за часів влади Януковича – ред.) Доносило своєму керівництву, що в Криму головним противником України є Меджліс», – підкреслив Мустафа Джемілєв. Мустафа Джемілєв закликав демократичну російську пресу більше інформувати громадян про події у Криму, оскільки «російські телепередачі неможливо дивитися», вони «несуть нахабну брехню про Україну».

Як відомо, починаючи з 18 травня 1944 по 8 червня 1944 року – менш, ніж за місяць – за постановою ДКО СРСР, з території Криму до Центральної Азії і Росію було виселено, за офіційними даними, 183 155 кримських татар. Значне число депортованих загинуло в місцях висилки від голоду і хвороб в 1944-45 роках.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG