Спеціальні потреби

Словаччина підписала меморандум про реверс газу в Україну


Словаччина та Україна в понеділок підписали меморандум, що дозволяє Євросоюзу відправляти обмежену кількість природного газу в Україну, щоб пом'якшити удар у разі припинення постачань з Росії, хоча обсяг поставок буде меншим, ніж на це розраховував Київ.

З часу, як минулого місяця Росія анексувала Крим, а компанія «Газпром» підняла ціни на газ для України до неприйнятного для неї рівня, Київ намагається знайти альтернативні джерела отримання газу.

Згідно з угодою, Словаччина проведе технічне доопрацювання старого невикористаного трубопроводу, щоб, починаючи з осені, перекачувати ним газ в Україну. За даними Європейської комісії, обсяг поставок досягне 8 мільярдів кубометрів, хоча спочатку він буде меншим.

Україна, яка споживає близько 55 мільярдів кубометрів газу на рік, наполягала на іншому технічному рішенні, яке б дозволило збільшити обсяг поставок, однак Словаччина відмовилася, побоюючись, що це порушить умови її контрактів з «Газпромом».
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG