Спеціальні потреби

Джон Керрі шукає мирної розв’язки конфліктів у Південно-Східній Азії


Державний секретар США Джон Керрі готовий закликати лідерів Китаю та інших країн Південно-Східної Азії, щоб вони зробили поступ для розв’язки територіальних суперечок у Південнокитайському морі.

У середу Керрі зустрівся в Брунеї з прем’єр-міністром КНР і лідерами Асоціації країн Південно-Східної Азії, які беруть участь у річному саміті АСЕАН.

Американські офіційні особи кажуть, що Керрі чинитиме тиск на Китай, щоб він погодився на довго відстрочуване прийняття юридично зобов’язуючого коду поведінки для регулювання територіальних суперечок у Південнокитайському морі, де чотири країни асоціації висувають претензії на території, які КНР вважає, що вони належать йому.

Китай не хоче обговорювати суперечки на багатосторонніх формах, таких як АСЕАН. Він натомість воліє мати справу з кожною країною окремо, що дає йому значно сильнішу позицію на будь-яких переговорах.

У середу прем’єр-міністр Китаю виступив з примирливою заявою, кажучи лідерам регіону, кажучи, що «мирне Південнокитайське море – це благословенство для всіх» і наполягав, що Пекін завжди щукав розв’язки шляхом переговорів.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG