Спеціальні потреби

На Балі завершився саміт АТЕС


У вівторок на індонезійському острові Балі завершився дводенний саміт форуму Азійсько-тихоокеанського співробітництва. Лідери країн-учасниць пообіцяли тісніше співпрацювати для розвитку і процвітання економіки регіону.

У підсумковій заяві саміту, зокрема, відображаються підходи країн-учасниць до сталого розвитку Азійсько-Тихоокеанського регіону як двигуна глобального зростання.

Деякі положення декларації присвячені питанням розвитку охорони здоров'я, охорони дикої природи, пошуку джерел чистої та відновлюваної енергії та захисту природних ресурсів регіону від загроз, які становлять зміни клімату.

На саміті АТЕС Сполучені Штати представляв державний секретар Джон Керрі. Після того, як президент Обама був змушений залишитися у Вашингтоні, щоб зайнятися бюджетною кризою в країні, Керрі запевнив лідерів держав азійсько-тихоокеанського регіону, що США залишаються відданими своїм зобов'язанням.

Однак відсутність президента Обами на саміті економічних важковаговиків викликала хвилю критики щодо того, що розрекламований «поворот США у бік Азії» - тимчасове явище.

США продовжують пильно стежити за політичною нестабільністю на Близькому Сході і громадянською війною в Сирії, у той час як Китай зміцнює свої регіональні зв'язки. На думку деяких аналітиків, відсутність Обами на саміті дала Китаю істотну перевагу.

Напередодні саміту АТЕС, президент КНР Сі Цзіньпін підписав 33-мільярдну торговельну угоду з Індонезією і взяв на себе зобов'язання до 2017 року значно збільшити обсяги торгівлі з Малайзією.

На саміті президент Обама планував говорити про необхідність проведення переговорів щодо Транс-Тихоокеанського партнерства (ТТП), - торговельного блоку на чолі з США, в якому Китай не бере участі.

ТТП відкриє торговельний простір між 12 найбільшими економіками, включно з Японією, Канадою і Мексикою.

Виступаючи на саміті АТЕС, Джон Керрі особливо відзначив, що ця ініціатива у сфері торгівлі залишається ключовим елементом політики адміністрації президента США в азійсько-тихоокеанському регіоні.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в WhatsApp

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в WhatsApp

XS
SM
MD
LG