Спеціальні потреби

Китай: китайсько-японський саміт малоймовірний


Китайський дипломат Лі Баодун
Китайський дипломат Лі Баодун
Високопоставлений китайський дипломат висловив сумнів щодо можливості зустрічі китайського і японського лідерів під час саміту Великої двадцятки в Росії.

Заступник міністра закордонних справ КНР Лі Баодун сказав у вівторок, що таку зустріч важко було б влаштувати, беручи до уваги нинішній стан двосторонніх відносин, які напружені з приводу територіальної суперечки.

Прем’єр-міністр Японії Сінзо Абе закликав до влаштування саміту на найвищому рівні з Китаєм. У повідомленнях висловлювалося надію на неофіційну зустріч з президентом КНР Сі Цзіньпіном під час саміту Великої двадцятки.

Китайський посадовець Лі Баодун відкинув японські пропозиції як нещирі, кажучи, що зустрічі не повинні відбуватися лише для того, щоб «попросту подати руку один одному і позувати для спільної фотографії, але щоб розв’язувати проблеми».

Останніми роками китайсько-японські відносини досягли найнижчого рівня після того, як у вересні минулого року токійський уряд придбав групу островів у Східнокитайському морі від приватного японського власника.

Безлюдні острови, які японці називають Сенкаку, а китайці Діаою, перебувають під контролем Японії. Однак з часу придбання їх японським урядом, Китай регулярно надсилає неподалік островів повітряні й морські патрулі, що, на думку деяких спостерігачів, є спробою кинути виклик японському суверенітету в районі.
XS
SM
MD
LG