Спеціальні потреби

США занепокоєні поновленням російських авіаударів в Алеппо


Вашингтон і Москва домовилися продовжувати багатосторонні переговори щодо Сирії на рівні експертів в Женеві

Державний секретар США Джон Керрі заявив міністрові закордонних справ Росії Сергію Лаврову 24 жовтня про стурбованість відновленням бойових дій у сирійському місті Алеппо після кількаденної перерви.

Про це йдеться у повідоменні Державного департаменту США.

Керрі і Лавров обговорили ситуацію в Сирії в телефонній розмові і домовилися, що експерти з кількох країн на зустрічі в Женеві продовжать пошук шляхів врегулювання кризи в Алеппо.

Лавров відповів Керрі, що Сполучені Штати мають виконати своє зобов’язання відокремити помірковані групи опозиції від «терористів» у Сирії, - повідомляє про цю ж розмову МЗС Росії.

Географічна близькість у розташуванні поміркованих сирійських повстанців і груп, класифікованих як терористичні, таких, як «Ісламська держава», були однією з причин невдачі переговорів про припинення вогню, які підтримували у вересні Москва і Вашингтон.

«Співрозмовники вказали на важливість продовження міжнародних переговорів у Женеві… досягнення реального припинення бойових дій і забезпечення доставки гуманітарної допомоги постраждалим», - заявив речник Держдепу Джон Кірбі.

За повідомленням Кірбі, у ході телефонної розмови, Керрі висловив занепокоєння з приводу відновлення повітряних ударів і наземних атак в Алеппо сирійськими урядовими силами та їхніми російськими прихильниками, після кількаденної паузи.

Він зазначив, що незважаючи на перерву у бомбардуванні, гуманітарну допомогу не вдалося доставити мешканцям обложеного Алеппо.

Відповідаючи на запитання, чи призвели багатосторонні переговори щодо Сирії в Женеві до якогось прогресу, Кірбі зауважив лише, що переговори «тривають», і що до цього йому нічого додати.

Сполучені Штати і Росія розпочали багатосторонні переговори після провалу перемир’я у вересні, досягнутого за їх посередництвом. Після цього США вийшли з двосторонніх переговорів з Росією, звинувативши Москву в невиконанні взятих на себе зобов'язань.

З того часу, обидві країни зосереджують увагу на багатосторонніх переговорах, участь у яких беруть інші зацікавлені сторони.

Дивіться також: "Клептократія Путіна" - книга про сучасні режими, що демонструють абсолютну зневагу до міжнародного права

XS
SM
MD
LG