Спеціальні потреби

Шлях до відновлення відносин із Росією повинен початися з України – голова Єврокомісії


Жан-Клод Юнкер у Санкт-Петербурзі
Жан-Клод Юнкер у Санкт-Петербурзі

Жан-Клод Юнкер: Єдиний шлях до зняття санкцій з Росії - повне виконання Мінських угод.

Президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер заявив, що шлях до відновлення відносин Росії з Європейським Союзом мусить початися з України і повного виконання Мінських угод.

Про це він сказав у виступі на міжнародному економічному форумі у Санкт-Петербурзі, - повідомляє прес-служба Єврокомісії.

Юнкер зазначив, що незаконна анексія Криму і Севастополя, як також конфлікт на Донбасі привели відносини ЄС із Росією до серйозного випробування. Дії Росії похитнули фундаментальні принципи європейської безпеки.

«Ще до цих драматичних подій наші зв’язки були напруженими. Зусилля ЄС щодо залучення і пояснення не завжди віталися або були прийнятими», – нагадав Юнкер.

За його словами, навіть якщо відносини ЄС із Росією є проблемними і позначеними недовірою це не означає, що вони настільки зламані, що їх неможливо полагодити. «Ми повинні виправити це, і я вважаю, що ми можемо це зробити», – підкреслив президент Єврокомісії.

Необхідна «відверта розмова» ЄС із Росією. Це буде важка розмова, але це необхідно, - вважає він.

«Наш шлях має початися з України. Український народ зробив вибір, якого майбутнього хоче для своїх дітей, і всі мають поважати це. Росія є учасником Мінських угод. Вона взяла на себе зобов’язання і виклала їх на папері, як і інші підписанти. Таким чином, наступний крок очевидний: повне виконання домовленостей. Не більше і не менше. Це єдиний спосіб почати нашу розмову, і єдиний шлях до зняття економічних санкцій», – заявив Юнкер.

Він дав ясно зрозуміти, що Євросоюз, як і «Велика сімка» єдині в питанні «Мінська».

«Стабільна і демократична Україна, яка продовжує своє економічне перетворення, може бути лише позитивом для Росії: для російської економіки, для російського бізнесу і для російських громадян», – додав Юнкер.

Стабільна Україна, яка співіснує у мирі з сусідами, пропонує ще кращий приз – каже президент Єврокомісії - бачення того, як цілий регіон може розвиватися для добра усіх.

«Кожна суверенна країна повинна вільно обирати свої відносини з сусідами. І цей вибір ніколи не повинен розглядатися як акт агресії чи поділу», - наголосив голова Єврокомісії.

«Найближчим часом ми повинні не тільки говорити про відносини з Росією. Я вважаю, що ми повинні говорити з Росією – її керівництвом і народом. З самого початку мого життя в політиці я завжди працював, щоб будувати мости і діалог. Я вважаю, що мир і процвітання людства залежать від відкритості й обміну», – заявив у Санкт-Петербурзі Жан-Клод Юнкер.

Дивіться також: Головне про Гройсмана у США: "Вашингтон хоче бачити обличчя тих, хто витрачатиме його гроші"

Головне про Гройсмана у США: "Вашингтон хоче бачити обличчя тих, хто витрачатиме його гроші"
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:01 0:00

XS
SM
MD
LG