Спеціальні потреби

ЄС готується продовжити ще на півроку санкції проти Росії


Євросоюз готується подовжити дію санкцій проти Росії ще на півроку, – про це повідомляє Financial Times з посиланням на дипломатів, обізнаних у справі. Напередодні більшість Cенату Франції проголосувала за перегляд санкцій, запроваджених щодо Росії через анексію Криму та вторгнення в Україну. У США тим часом обговорюють, які кроки Заходу були б найефективнішими, щоб впливати на Росію.

Євросоюз та США мають бути активнішими у протистоянні російській агресії, – на цьому сходиться більшість політиків та оглядачів. Утім як це робити – консенсусу немає.

«У питаннях Росії і України, Росії та Грузії, з нашого боку, це звучить як «це їхня вина», це вина України, вина Криму, Грузії, бо вони не такі західні, якими ми хотіли б їх бачити, і тому ми не змогли зробити все, що необхідно, аби їм допомогти. Я знаю, що є проблеми корупції в Україні, проблеми з урядом у Грузії, але мова йде про вторгнення, яке відбулося. Суверенна територія була відібрана, і саме як про проблему вторгнення ми маємо про це говорити», – розповідає американський сенатор-республіканець від штату Джорджія Дейвид Пердю.

Представниця Державного департаменту США Вікторія Нуланд погоджується: «Без питань, не можна звинувачувати жертву. Я згідна. Ми повинні їх підсилювати, щоб вони могли вистояти економічно, політично і в питаннях безпеки».

Між тим, США продовжують програвати у протистоянні з Росією, тому що не до кінця усвідомлюють наслідків конфлікту в Україні, – переконаний старший науковий співробітник Гудзонівського інституту Дейвид Сеттер.

«На жаль, у США немає чіткого консенсусу щодо ситуації в Україні. Всі хочуть покінчити із кровопролиттям, і це зрозуміло. Але вони, напевне, не до кінця розуміють або не повною мірою сприймають наслідки того, що відбувається. Найкращий спосіб покінчити із війною, – це дати українській армії засоби, щоб захистити свій суверенітет», – каже Сеттер.

На його думку, будь-яке проведення виборів в Україні за відмінним від українського законодавством лише сприяє дестабілізації України. А Мінські угоди, за його словами, у далекосяжній перспективі суперечать національним інтересам та цілісності України.

«Я думаю, ціла концепція Мінських угод є неправильною. Єдині вибори, які повинні мати місце – це вибори по всій країні, де Донецьк та Луганськ беруть участь. Насправді немає сенсу говорити про оптимістичний час для виборів, які не повинні взагалі відбутися. Для країн Заходу важливо зрозуміти – і з боку ЄС, і з боку США – що тиск на Росію має бути посилений, що статус-кво неприйнятний, має бути стратегія, яка допоможе відвести російські війська. Донині ЄС та США задовольняло замороження статусу-кво, але це несправедливо і не є рішенням проблеми», – продовжує політичний оглядач.

Після обговорень в Сенаті та Палаті представників останніми днями американської політики щодо України український посол в США Валерій Чалий зробив для себе наступні висновки.

«Перше, що було сказано: для того, щоб були рішення по децентралізації, особливостях по самоврядуванню, має бути стале припинення вогню – в цьому є розуміння у США, повинні бути допущені місії ОБСЄ до контролю на всій тимчасово зайнятій території, і там, де відкритий кордон, повинно бути припинене постачання зброї, всі заручники мають бути звільнені, тоді можна говорити про будь-який політичний процес. Інакше, яким чином можна проводити будь-які вибори? – розповідає посол Валерій Чалий. – Я почув чітку позицію, що США чітко налаштовані на продовженні санкцій, тому що немає з боку Росії серйозних кроків по імплементації Мінських угод».

Подальшу політику Заходу щодо України США та ЄС можуть більш-менш окреслити вже у липні цього року, під час саміту НАТО у Варшаві. На це сподіваються самі українці, про це говорять і в політичних колах США.

Крис Мерфі, сенатор-демократ від штат Коннектикут, заявив: «Це в наших інтересах – дати росіянам чітко зрозуміти, що те, що вони досягають успіху у створенні певного впливу над частинами територій інших країн, не позбавляє цих країн права вступити у Північно-Атлантичний альянс».

На саміті у Варшаві буде присутній міністр оборони США Ештон Картер. За словами оглядачів, у рамках цього європейського візиту, він може завітати і в Україну.

«Запрошення Ештону Картеру направлене, – розповів «Голосу Америки» Валерій Чалий, – в разі рішення Ештона Картера для візиту це буде пов’язано з рішеннями, які ухвалять на Варшавському саміті».

Цими днями у Сенаті та Палаті представників США обговорюють Законопроект про національну оборону США, який є практично оборонним бюджетом країни на 2017 рік. У цьому документі Сенат пропонує виділити до 500 мільйонів доларів на допомогу Україні, в тому числі на летальну зброю. Якщо він стане законом, половину цих коштів Україна отримає відразу, решту – 250 мільйонів – Київ отримає після того, як очільник Пентагону особисто засвідчить, що Україна прочала проводити суттєві реформи в галузі оборони.

Дивіться також: Дітям з аутизмом допомагають спеціальні фізичні вправи?

Дітям з аутизмом допомагають спеціальні фізичні вправи? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:18 0:00

  • 16x9 Image

    Ірина Матвійчук

    Журналістка, репортерка, редакторка вебсайту. Цікавлюсь соціальними темами та історією. Для потенційних сюжетів завжди шукаю захопливі історії про українців у США, маловідомі сторінки історії, про неймовірні долі людей та бізнесів. Приєдналася до команди Української служби Голосу Америки у 2014 році. Перед тим працювала в журналі National Geographic та на "Радіо Свобода". Люблю читати книжки, створила у США книжковий клуб Books-R-Us Ukrainian. Із задоволенням подорожую в країни/регіони, які є непопулярними для туристів. Одружена, маю доньку.  

Відео - найголовніше

Мистецтво про непереможну силу жінки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:27 0:00
XS
SM
MD
LG