Спеціальні потреби

Санкції проти Росії відіграють певну роль у стримуванні нових спроб захоплення української території – Нуланд


Вікторія Нуланд

Виступаючи на слуханнях у Сенаті, помічниця держсекретаря підтвердила, що США інтенсивно працюють з Європою щодо продовження санкцій ЄС проти Росії.

Представники Державного департаменту і Міністерства оборони розповіли сенаторам про заходи щодо стримування російської агресії і про захист союзників у Східній Європі.

У вівторок в Комітеті з міжнародних відносин Сенату США відбулися слухання, присвячені Росії. На запитання сенаторів відповідали помічниця державного секретаря США у справах Європи і Євразії Вікторія Нуланд і заступник помічника міністра оборони США Майкл Карпентер.

Як зазначила представниця Держдепартаменту, протягом понад 20 років після розвалу Радянського Союзу США прагнули будувати конструктивні відносини з Росією, підтримувати її інтеграцію в регіональні і глобальні інститути.

«Ми виходили з того, що інтегрована, демократична і процвітаюча Росія буде більш безпечним і передбачуваним партнером для США і їх союзників в рішенні загальних регіональних і глобальних завдань», - сказала Нуланд.

Однак у 2014 році у США не залишилося іншого виходу, як переглянути свої підходи внаслідок російського вторгнення на суверенну українську територію, що зруйнувало останні ілюзії щодо намірів Кремля діяти відповідно до міжнародного права.

За словами Вікторії Нуланд, сьогодні політика Сполучених Штатів стосовно Росії будується на кількох принципах, серед яких - стримування подальшої агресії, більш тісний контакт з союзниками, зниження уразливості сусідніх з Росією країн і підтримка зв'язків з російським народом і бізнес-спільнотою Росії з метою збереження потенціалу для майбутніх, більш конструктивних відносин. У той же час Нуланд зазначила, що між країнами триває співпраця з низки питань, де інтереси двох країн збігаються.

Щоб примусити Москву покласти край насильству в Україні та повністю виконати Мінські угоди, США протягом двох останніх років активно співпрацюють з ЄС і країнами «Великої сімки» з питання економічних санкцій.

Такі санкції, в поєднанні з низькими цінами на нафту і глибинними структурними недоліками, вже обійшлися Росії вельми дорого, впевнена Нуланд.

Такі санкції, в поєднанні з низькими цінами на нафту і глибинними структурними недоліками, вже обійшлися Росії вельми дорого
Вікторія Нуланд

Хоча Москва поки що не поміняла свого підходу щодо України, «наша готовність до подальшого посилення санкцій, безумовно, відіграла свою роль у стримуванні нових спроб захоплення української території», - зазначила помічниця держсекретаря.

За її словами, США продовжують активну роботу з європейськими партнерами з метою переконати ЄС продовжити вкінці липня режим санкцій і підтримати дипломатичні зусилля щодо забезпечення виконання Мінських домовленостей в повному обсязі.

Вікторія Нуланд також підтвердила, що «кримські санкції» залишаться в силі до тих пір, поки півострів не буде повернений Україні.

Заступник помічника міністра оборони Майкл Карпентер зазначив, що посилення ядерної риторики Москви викликає закономірні запитання про прихильність російського керівництва принципам стратегічної стабільності.

За словами представника Пентагону, Росія порушила договори, що обмежували її плани військової модернізації, такі як Договір про звичайні збройні сили в Європі і про ракети середньої і меншої дальності.

«Кримські санкції» залишаться в силі до тих пір, поки півострів не буде повернений Україні
Вікторія Нуланд

Для протидії загрозі російської агресії і стримування можливих військових кроків, спрямованих проти країн НАТО, США і їх союзники протягом останніх двох років забезпечили постійну військову присутність на східних кордонах Альянсу - в Польщі, Румунії, Болгарії в країнах Балтії. Для підтримки цих дій президент США вніс запит у Конгрес про виділення 3,4 мільярда доларів на фінансування Ініціативи з підтримки безпеки європейських країн, сказав Карпентер.

Низка присутніх на слуханнях сенаторів висловили стурбованість тим, що нинішня адміністрація США недостатньо рішуче реагує на дії Москви. На їхню думку, це підриває авторитет Сполучених Штатів у світі і дає підставу режимам в інших регіонах вважати, що тепер можна діяти без уваги до міжнародних норм.

Зокрема, сенатор-демократ від штату Нью-Джерсі Роберт Менендес вказав на дипломатичні шляхи, які, на його погляд, США могли б агресивніше використовувати для того, щоб дати Росії ясно зрозуміти, що її дії матимуть певні наслідки. «Чому ми цього не робимо?», - запитав він.

Сенатори також закликали посилити тиск на Росію, розширити візові санкції і дію «списку Магнітського», а також розглянути способи протидії російській пропаганді і дезінформації в Східній Європі.

Торкаючись питання доцільності можливого виходу США з НАТО Вікторія Нуланд зауважила, що це було б стратегічною помилкою з боку Сполучених Штатів. «Ми потребуємо НАТО більш, ніж будь-коли», - заявила помічниця держсекретаря у справах Європи та Євразії Вікторія Нуланд.

Дивіться також: Судовій реформі в Україні дав оцінку федеральний суддя США

Судовій реформі в Україні дав оцінку федеральний суддя США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:34 0:00

Відео - найголовніше

Перша партія танків Abrams прибула до України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:32 0:00
XS
SM
MD
LG