Спеціальні потреби

Французький сенат за діалог з Росією, а ЄС готує подальші санкції


Брюссель – Переглянути економічні санкції проти Росії й домогтися відновлення переговорів з Москвою. За таку пропозицією, а також за скасування персональних санкцій щодо російських парламентарів, виступила напередодні більшість членів французького сенату. Це рішення є рекомендувальним. Однак дипломатичні джерела в Брюсселі переконують, що незважаючи на зусилля «друзів Путіна» у Франції та інших державах ЄС, до кінця місяця санкції проти Росії продовжать ще на півроку і без пом’якшення.

У Сенаті Франції закликали уряд послабити санкції щодо Росії та звернутися до своїх європейських партнерів, з пропозицією зняти без затримок індивідуальні обмеження щодо російських парламентарів, бо це, мовляв, перешкода для парламентського і політичного діалогу.

Ініціатор цього кроку, сенатор Ів Поццо ді Борґо каже, що санкції шкодять всім.

Санкції вдарили й по європейському валовому продукту
Ів Поццо ді Борґо

«Страждає Росія, бо її економіка буксує, і Євросоюз, бо його відносини з Росією заморожені. Тим часом, як вони необхідні для подолання викликів тероризму, міжнародної безпеки та Близького Сходу. Нагадаю, що санкції вдарили й по європейському валовому продукту. Страждають і країни-члени, що втратили російський ринок, і потерпають від російських санкцій у відповідь», – стверджує сенатор.

Проти нас потужне російське лобі, а проукраїнського у Франції взагалі немає
Анна Чесановська

Під час обговорень резолюції щодо пом’якшення санкцій поблизу французького Сенату маніфестували представники української громади, активісти українських організацій Франції. Речниця Організації українців Франції Анна Чесановська каже, що їхні акції протесту проти зняття санкцій з Росії триватимуть.

«Ми будемо продовжувати маніфестувати, писатимемо листи сенаторам. Ми намагатимемося з ними зустрічатися й пояснювати ситуацію. Розуміємо, що цього замало, бо проти нас потужне російське лобі, а проукраїнського у Франції взагалі немає. Це крапля в морі, але потрібно щось робити», – каже активістка.

Брюссель готується тиснути на Росію ще принаймні півроку

Однак навіть за підтримки сенатом ініціативи парламентарів, що намагаються натиснути на французький уряд для пом’якшення санкцій щодо Росії, це рішення не має обов’язкового характеру для уряду. Остаточне рішення буде ухвалене у Брюсселі представниками 28 країн ЄС.

Продовження на 6 місяців санкцій щодо Росії у повному вигляді може статися навіть до запланованого саміту лідерів ЄС наприкінці червня. На те, що це рішення можуть ухвалити на рівні постійних представництв держав ЄС у Брюсселі, вказують чимало дипломатичних джерел.

Вони (санкції) мають залишатися доти, доки «Мінськ-2» не буде повністю реалізований
Майкл Емерсон

Майкл Емерсон, аналітик із брюссельського Центру європейських політичних досліджень, долю санкцій не береться прогнозувати, водночас, вказує на рішення самих країн ЄС: не виконується «Мінськ» – тож не знімаються і санкції. І загалом, для чого повертатися до цього питання кожні півроку, питає Емерсон.

«Я б закликав до меншого спротиву в ЄС. Вважаю, що дуже важливо припинити цей 6-місячний метод продовження санкцій, – вважає брюссельський експерт. – Вони мають залишатися доти, доки «Мінськ-2» не буде повністю реалізований. Це б допомогло ЄС уникнути цих частих і непотрібних дискусій».

США «інтенсивно працюють», щоб ЄС притримувався санкційного режиму

Тим часом, помічник держсекретаря США з питань Європи і Євразії Вікторія Нуланд наполягає на тому, що економічні санкції продовжують залишатися найпотужнішим важелем тиску на Росію. За її словами, ці заходи зірвали потенційні російські зусилля щодо захоплення нових територій України.

Поки Москва досі не змінила свій підхід до України, наша готовність до подальшого посилення санкцій відіграє певну роль у стримуванні подальших зусиль Росії із захоплення території України

«Ці санкції, в поєднанні з низькими цінами на нафту і структурними недоліками в Росії, призвели до значних витрат. І поки Москва досі не змінила свій підхід до України, наша готовність до подальшого посилення санкцій відіграє певну роль у стримуванні подальших зусиль Росії із захоплення території України», – сказала Нуланд на слуханнях у комітеті з міжнародних відносин американського Сенату, повідомив Держдепартамент США.

Вікторія Нуланд заявила також, що на сьогодні США «інтенсивно працюють» з Європою щодо продовження санкцій Євросоюзу наприкінці цього місяця, а також у контексті підтримки зусиль Франції і Німеччини стосовно повного виконання Мінських угод.

Дивіться також («Голос Америки»): Ось чому українські програмісти не хочуть повертатися в Україну

Ось чому українські програмісти не хочуть повертатися в Україну. Відео.
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:56 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG