Спеціальні потреби

Жан-Клод Юнкер закликав до єдності серед країн Європейського Союзу


Лідер Європейської комісії Жан-Клод Юнкер в Європейському парламенті у Стасбурзі
Лідер Європейської комісії Жан-Клод Юнкер в Європейському парламенті у Стасбурзі

Лідер Європейської комісії Жан-Клод Юнкер закликав до єдності між східними і західними європейськими країнами. Він зробив це у промові про стан Європейського Союзу в середу, в час, коли продовжується напруження серед членських країн після рішення Великобританії вийти зі складу цього об’єднання.

Юнкер посилався на збільшення націоналізму серед країн у зв’язку з поточною кризою з біженцями як на важливе питання, яке вимагає врегулювання. Він сказав, що «рамки, у яких ми співпрацюємо, надто малі».

«Надто часто національні інтереси висуваються на перше місце», – сказав він. Ми не повинні помилково це розуміти – європейська інтеграція не може поступатися інтересам національної держави. Європа не повинна стати позбавленим кольору плавильним казаном».

Крім заклику до єдності, Юнкер повідомив про план прямо інвестувати в африканські країни, щоб зупинити міграційну кризу при її джерелах. Він закликав до встановлення фонду на суму 49 мільйонів доларів, який міг би в майбутньому бути подвоєним, в залежності від його успіху.

Лідер Європейської комісії сказав, що він і ЄС повинні залишатися у дружніх відносинах з Великою Британією, але попередив, що ця країна не повинна розраховувати на цей самий доступ до єдиного ринку ЄС після того, як офіційно розпочне процедуру виходу.

«Ми шануємо рішення Сполученого Королівства, але водночас нам прикро з цього приводу, проте Європейському Союзу не загрожує такий ризик», – сказав він.

Юнкер захочував Британію якнайскоріше розпочати переговори про вихід, щоб обидві сторони могли йти у своєму напрямку.

Після британського референдуму в червні про вихід зі складу Європейського Союзу, лідери цього об’єднання намагаються втримати єдність серед його членів у зв’язку з тим, що кілька східноєвропейьких країн вимагають зменшення бюрократії в ЄС, тоді як інші віддають перевагу сильнішим інтеграційним тенденціям.

Дивіться також: Чому чверть українців остерігається вакцинації

Чому чверть українців остерігається вакцинації. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:18 0:00

XS
SM
MD
LG