Спеціальні потреби

Спікер Джонсон анонсував свою версію законопроєкту про допомогу Україні та назвав себе "спікером воєнного часу"


"Я запропонував попередній план щодо заходів із вирішення питань від Ізраїлю до України, до Індо-Тихоокеанського регіону", - заявив спікер Палати представників США Майк Джонсон. Фото: AP/J. Scott Applewhite
"Я запропонував попередній план щодо заходів із вирішення питань від Ізраїлю до України, до Індо-Тихоокеанського регіону", - заявив спікер Палати представників США Майк Джонсон. Фото: AP/J. Scott Applewhite

Спікер Палати представників Конгресу США, конгресмен-республіканець Майк Джонсон запропонував власний план затвердження законопроєктів про допомогу Україні, Ізраїлю та країнам Тихоокеанського регіону. За його словами, пакетний документ розділять на чотири частини, і він передбачатиме надання допомоги в кредит та використання російських заморожених активів для допомоги Україні.

"Я запропонував попередній план щодо заходів із розв'язання цих питань від Ізраїлю до України, до Індо-Тихоокеанського регіону. І четвертий законопроєкт у цьому пакеті буде нашим пріоритетом, це акт REPO, ми реалізуємо концепцію надання кредиту, і це все обговорюється навколо цього законопроєкту", - сказав під час пресконференції 16 квітня Майк Джонсон.

За його словами, текст законопроєкту "ще не оприлюднили, ми все ще над ним працюємо, у нас є багато ідей, і ми будемо цим займатися серйозно".

Як повідомляв Голос Америки, законопроєкт REPO передбачає використання активів російських олігархів для допомоги Україні, а також надання допомоги Україні в кредит.

Більшу частину свого виступу на пресконференції у вівторок спікер Джонсон присвятив питанню безпеки на південному кордоні США.

"Бажання нашого органу полягає в тому, щоб знайти всі можливі способи, використовуючи це законодавство (та всі закони, які ми ухвалюємо), щоб спробувати використати це як важіль, аби змусити адміністрацію [президента] взяти під контроль ситуацію на нашому кордоні", - сказав спікер Палати представників.

Майк Джонсон назвав себе “спікером воєнного часу” і заявив, що деякі сили ведуть США до комунізму та соціалізму. І щоб зберегти країну, за словами спікера, треба забезпечити республіканську більшість у Сенаті та "повернути Дональда Трампа у Білий дім". І щоб це сталося, сказав Джонсон, партія має продемонструвати єдність.

Як повідомляв Голос Америки, радикальне крило республіканців погрожує спікеру відставкою, зокрема у випадку, якщо він просуватиме пакет допомоги Україні. На питання журналістів, чи він готовий йти у відставку, спікер Джонсон відповів:

"Я не подаю у відставку. На мій погляд, це абсурдна думка, що хтось подає пропозицію про звільнення, коли ми тут просто намагаємося виконувати свою роботу. Це не корисно для нашої справи, не корисно для нашої країни, ... це не сприяє єдності в нашій інституції (в Палаті представників)".

Конгресвумен-республіканка Еліз Стефаник, яка очолює республіканську конференцію у Палаті представників, під час брифінгу заявила, що республіканці у зовнішній політиці закликають до втілення стратегії "Мир завдяки силі".

"Путін окупував Україну, бо Росія не боялася відплати з боку Джо Байдена", - сказала Стефаник.

А голова Комітету закордонних справ Палати представників республіканець Майкл Маккол під час пресконференції зі спікером Джонсоном розповів, що законопроєкт Джонсона передбачає використання російських заморожених активів та кредитну програму.

"У спікера є план. Ми розглянемо питання Ізраїлю, питання України, питання Тайваню, і у нас також буде четвертий пакет із такими речами як мій законопроєкт REPO, який допоможе оплатити це все за рахунок російських суверенних активів. У нас буде окрема програма для прямих державних виплат. Є креативні ідеї", - сказав конгресмен.

Маккол розповів, що під час розмови із посолкою США в Україні 15 квітня дипломатка розповіла йому, що українське місто "Харків – на межі падіння", і що ситуація в Україні зараз дуже серйозна.

15 квітня спікер Палати представників Майк Джонсон озвучив свій план щодо розгляду ініціатив з допомоги Ізраїлю, Україні, Тайваню, а також положень щодо інших пріоритетів національної безпеки, включно із потенційною забороною мережі TikTok та конфіскацією заморожених російських активів.

Джонсон запропонував винести на голосування ці законопроєкти окремо, однак в рамках єдиного процедурного заходу. Очікують, що ці законопроєкти буде винесено на голосування у Палаті представників до кінця тижня.

Цього ж дня, 16 квітня, демократи у Палаті представників заявили, що "готові співпрацювали з будь-яким, хто хоче надати таку допомогу та підтримку".

"Ми хочемо, щоб це працювало. Ми хочемо бачити в пріоритеті допомогу Ізраїлю, Україні, гуманітарну допомогу та допомогу Індо-Тихоокеанському регіону", - заявив на брифінгу конгресмен-демократ Піт Агілар.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG