Спеціальні потреби

Байден закликав Конгрес невідкладно ухвалити законопроєкт про додаткове фінансування для України, Ізраїлю


Конгресмени очікують, що вже цього тижня в Конгресі можуть схвалити законопроєкт з допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню.
Конгресмени очікують, що вже цього тижня в Конгресі можуть схвалити законопроєкт з допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню.

Після масштабної атаки Ірану проти Ізраїлю 13 квітня президент США Джо Байден поспілкувався із лідерами обох палат американського Конгресу і наголосив на нагальній необхідності схвалити законопроєкт про додаткове фінансування пріоритетів нацбезпеки, повідомили в Білому домі.

Байден ввечері в неділю поговорив з лідером більшості Сенату Чаком Шумером, лідером меншості Сенату Мітчем Макконнеллом, спікером Палати представників Майком Джонсоном та лідером меншості в Палаті представників Гакімом Джеффрісом. Під час розмови йшлося про "безпрецедентну" атаку Ірану проти Ізраїлю, президент також говорів про "нагальну необхідність якомога швидше ухвалити в Палаті представників законопроєкт про додаткове фінансування пріоритетів національної безпеки", йдеться в повідомленні.

В неділю із закликом проголосувати законопроєкт вже в понеділок до республіканців, які контролюють більшість в Палаті представників США, звернувся і лідер демократів в палаті Джеффріс. "Світ у вогні, - твітує в неділю закнодавець. - Ми маємо підтримати демократичних союзників і відтіснити ворогів свободи. Палата представників повинна затвердити законопроєкт з національної безпеки. Завтра".

Два місяці тому Сенат затвердив законопроєкт, який подав президент США Джо Байден і який передбачає майже 60 мільярдів допомоги Україні, а також допомогу Ізраїлю та Тайваню. Однак Палата представників Конгресу США ще досі не розглянула цей законопроєкт.

Як повідомляв Голос Америки, невідкладно ухвалити допомогу Україні та іншим союзникам США закликав президент України Володимир Зеленський. Звуки дронів над Близьким Сходом та Європою - це "тривожний дзвінок для вільного світу", - твітує Зеленський, реагуючи на повідомлення про удар по Ізраїлю.

Голова комітету з розвідки Палати представників республіканець Майк Тернер в інтерв'ю NBC в неділю поділився очікуваннями, що допомогу Україні затвердять вже наступного тижня.

Тернер вказує, що політики Республіканської партії, включаючи колишнього президента США Дональда Трампа, розуміють важливість оборонної підтримки України, а розбіжності стосуються гуманітарної та економічної підтримки.

"Ми в критичній точці, Росія починає отримувати територію, Україна починає втрачати здатність себе захищати. США мають надати необхідну допомогу. Я гадаю, ми побачимо переважну підтримку в Палаті представників цього тижня", - додав Тернер відповідаючи на питання про допомогу Україні.

Допомога Ізраїлю, але не Україні?

Хоча допомога Ізраїлю має підтримку в Республіканській партії, щодо допомоги Україні тривають дискусії. Коментуючи слова Зеленського про "тривожний дзвінок" для вільного світу, конгресмен Джей Ді Венс, який послідовно виступає проти допомоги Україні, вказав в коментарі CNN в неділю, що напад на Ізраїль є насамперед "тривожним дзвінком" для США і сигналом, що США мають зміцнювати власну оборону.

Венс також припустив, що затвердження допомоги Ізраїлю та Україні зашкодить Ізраїлю, через те, що потреби України в обороні є надзвичайно великими. "Якщо ми схвалимо додаткове фінансування для України та Ізраїлю і надішлемо Україні велику кількість зброї, яка потрібна Ізраїлю, ми насправді послабимо Ізраїль, прагнучи їм допомогти", - зауважив він.


Джонсон в неділю висловився за те, щоб затвердити допомогу Ізраїлю. Він, однак, не зазначив, чи йдеться про законопроєкт, який також включатиме і допомогу Україні.

В коментарі для Fox Business в неділю Джонсон вказав, що Палата представників "наступного тижня знову спробує" схвалити допомогу Ізраїлю і "зараз визначаються деталі цього пакету. Ми вивчаємо всі можливі варіанти та питання додаткових асигнувань". В жовтні Палата представників ухвалювала законопроєкт щодо допомоги Ізраїлю, окремо від інших пріоритетів нацбезпеки США. Цей законопроєкт не пройшов Сенат, адже він включав зменшення фінансування податкової адміністрації, зокрема служби, що опікується великими платниками податків.

Джонсон не уточнив, чи включатиме пакет також і допомогу Україні. Він, однак вказав, що під час зустрічі з колишнім президентом США Дональдом Трампом в п'ятницю йшлося про можливість затвердження законопроєкту REPO, що передбачає використання активів російських олігархів для допомоги Україні, а також надання допомоги Україні в кредит. Джонсон додав, що деталі законопроєкту щодо України розробляються.

В інтерв'ю Fox Business в неділю сенатор-республіканець Ренд Пол закликав Джонсона рішуче підтримати законопроєкт, раніше затверджений Палатою представників, який передбачає джерела компенсації бюджетних коштів для підтримки Ізраїлю.

Радикальне крило республіканців погрожує спікеру відставкою, зокрема у випадку, якщо він просуватиме пакет допомоги Україні.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG