Спеціальні потреби

Зеленський закликає, щоб Україні допомагали збивати російські ракети і дрони так, як Ізраїлю


Президент Володимир Зеленський вказав на приклад міжнародної допомоги Ізраїлю у захисті від дронів та ракет і закликав посилити допомогу Україні.

Ізраїль у цьому захисті був не наодинці – загрозу в небі знищували й союзники.
Володимир Зеленський

“На жаль, допомога Україні досі обмежена, а російська держава досі має доступ до критичних компонентів, які необхідні для виробництва ракет і дронів”, - зауважив Зеленський у зверненні ввечері 14 квітня, перерахувавши низку українських регіонів, які зазнали чергових російських повітряних ударів.

За словами Зеленського ефективність сучасних систем протиповітряної оборони й авіації була доведена, “коли авіація та ППО збивали іранські ракети та «шахеди», які були спрямовані проти Ізраїлю”.

Прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу 14 квітня дякував США, а також Британії, Франції та іншим країнам, які того ранку допомогли збити 99% іранських дронів та ракет за межами ізраїльського повітряного простору.

“Увесь світ бачить, що таке справжній захист. Бачить, що це можливо. І весь світ побачив, що Ізраїль у цьому захисті був не наодинці – загрозу в небі знищували й союзники. І коли Україна говорить союзникам, що єдність дає найкращий захист, ефективність цього вони вже самі добре знають. Знають і забезпечують. І коли Україна каже, що союзникам не можна заплющувати очі на російські ракети та дрони, це означає, що треба діяти, і діяти сильно”, - заявив український президент.

Ця заява стала черговою у низці нових гучних закликів України до західних партнерів – надати додаткові засоби протиповітряної оборони зокрема сучасні системи Патріот, яких за словами українських представників негайно потрібно принаймні ще 7 на додаток до інших засобів.

Серед країн, що відгукнулися на цей заклик стала Німеччина, яка нещодавно пообіцяла надати ще одну систему Патріот.

Ключовим виробником систем ППО та боєприпасів для них є Сполучені Штати, і президент Зеленський окремо закликав Конгрес США схвалити програму подальшої американської допомоги Україні.

“...Ми в Україні місяцями чекаємо на життєво важливий пакет підтримки – те, що ми досі очікуємо голосування в Конгресі, свідчить про те, що так само місяцями наростає самовпевненість терористів. Не можна більше втрачати часу”, - сказав український президент.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG