Спеціальні потреби

Єллен: Цього тижня у Вашингтоні обговорять шляхи використання російських активів на користь України


Союзники України зосереджуються на пошуку шляху використання російських активів зараз, коли Росія може бачити сигнали втоми від союзників України, каже Єллен. Фото Міністерка фінансів США Дженет Єллен під час пресконференції у Вашингтоні, 16 квітня 2024 року
Союзники України зосереджуються на пошуку шляху використання російських активів зараз, коли Росія може бачити сигнали втоми від союзників України, каже Єллен. Фото Міністерка фінансів США Дженет Єллен під час пресконференції у Вашингтоні, 16 квітня 2024 року

Міністерка фінансів США Дженет Єллен цього тижня проведе низку двосторонніх зустрічей, а також зустріч в форматі G7, щоб обговорити шляхи використання знерухомлених російських активів на користь України.

Про це Єллен оголосила під час пресконференції у Вашингтоні 16 квітня. В американській столиці цього тижня зібрались очільники фінансових відомств різних країн для участі у весняних зборах МВФ та Світового банку.

Я побоююсь, що Росія починає бачити сигнали, що США та союзники втомлюються і їм все складніше знаходити шляхи підтримки України і це дає їм надію, що вони можуть перечекати нас, дочекатись, щоб наша рішучість розсипалась
Дженет Єллен, міністерка фінансів США

Відповідаючи на запитання щодо можливості використання знерухомлених російських державних активів для допомоги Україні, Єллен заявила, що США та партнери по "Групі семи" шукають шляхи використання цих активів і, як очікуються, мають представити різні варіанти G7 під час саміту в червні.

Союзники України зосереджуються на цьому завданні зараз, коли Росія може бачити сигнали втоми від союзників України, каже посадовиця.

"Я побоююсь, що Росія починає бачити сигнали, що США та союзники втомлюються і їм все складніше знаходити шляхи підтримки України, і це дає їм надію, що вони можуть перечекати нас, дочекатись, щоб наша рішучість розсипалась", - вказала Єллен.

Розглядаються різні можливості використання цих активів - від конфіскації активів до використання їх як застави, каже посадовиця.

Єллен наголошує: Україні потрібен безперервний потік підтримки, "і тому ми зосереджуємося на пошуку шляху розблокувати економічну цінність і забезпечити потік ресурсів з російських суверенних активів", близько 285 мільярдів з яких знерухомлено.

ЄС відокремив доходи за відсотками від знерухомлених російських активів в Євроклір і оголосив про плани використати ці кошти на підтримку України. США підтримують ці кроки, запевнила Єллен.

Відповідаючи на запитання щодо погроз Росії вжити заходи у відповідь, Єллен сказала, що США та союзники оцінюють ризики для різних варіантів, презентуючи їх G7, але відзначила, що цими ризиками "можна керувати", зокрема тому, що більшість цих активів перебувають у вигляді готівки, а не інвестицій. Вона також нагадала, що Росія вже вживає заходів проти компаній зі США, Європи та інших країн.

Застосування російських активів на допомогу Україні не є альтернативою для законопроєкту, що зараз розглядає американський Конгрес, вказала очільниця фінансового відомства США. Вона закликала Конгрес негайно затвердити допомогу Києву і наголосила, що немає заміни діям Конгресу для забезпечення військової та бюджетної підтримки Україні.

США "абсолютно віддані підтримці України проти жорстокого російського вторгнення", - додає Єллен.

У своєму виступі Єллен привітала позитивну оцінку з боку МВФ виконання Україною програми Фонду, яка надає фінансування для України. Щодо Росії, Єллен вказала на нові санкції, яких США вжили проти російської фінансової системи, зокрема проти регіональних фінансових установ та національної платіжної системи Росії.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG