Спеціальні потреби

Rheinmetall планує будувати завод з виробництва боєприпасів у Литві


Оголошення – прояв намірів на переозброєння Європи на тлі російської загрози. Фото: ілюстративне фото з заводу Rheinmetall у Німеччині. REUTERS/Fabian Bimmer
Оголошення – прояв намірів на переозброєння Європи на тлі російської загрози. Фото: ілюстративне фото з заводу Rheinmetall у Німеччині. REUTERS/Fabian Bimmer

Німецький збройовий гігант Rheinmetall планує будувати завод із виробництва боєприпасів у Литві. Відповідний меморандум щодо намірів будівництва підписали уряд Литви та компанія Rheinmetall. Видання AFP наголошує, що це оголошення – прояв намірів на переозброєння Європи на тлі російської загрози.

“Це буде найбільша інвестиція в оборону Литви”, – заявила міністр економіки Литви Аушріне Армонайте. Йдеться про завод із виробництва артилерійських снарядів калібру 155-мм.

Нам, демократія, час посилити наш арсенал, який є умовою для захисту свободи
Інгріда Шимоніте

Прем'єр-міністерка Литви Інгріда Шимоніте наголосила, що демократіям настав час посилити свій арсенал: “Нам, демократія, час посилити наш арсенал, який є умовою для захисту свободи”, – заявила Шимоніте у соціальній мережі X (колишня – Twitter).

Глава литовського уряду також зазначила, що меморандум про взаєморозуміння з компанією Rheinmetall AG “заклав основу для будівництва заводу з виробництва артилерійських боєприпасів у Литві” та “довгострокової співпраці”.

Міністр оборони Литви Лаурінас Кашчунас заявив, що війна в Україні показала важливість незалежного постачання боєприпасів “як невід’ємної частини національної безпеки та оборони”. Раніше литовський міністр оборони висловлював сподівання, що Rheinmetall запустить завод в Литві в роботу вже до 2025 року.

Уряд Литви та Rheinmetall узгоджують місце розташування заводу та обсяги необхідних інвестицій. Міністр економіки Литви підкреслює, що нові інвестиції принесуть прибуток та допоможуть Литві забезпечити автономність у закупівлях озброєнь.

Як раніше повідомляв Голос Америки, Rheinmetall і турецький виробник безпілотників Baykar будують заводи в Україні. Ще три французькі компанії, які виробляють безпілотники та обладнання для сухопутних військ, наближаються до подібних угод. Минулого місяця Німеччина та Франція оголосили про створення спільного підприємства через оборонний конгломерат KNDS для виготовлення деталей для танків і гаубиць в Україні та, зрештою, цілих систем озброєння.

Дивіться також: NYT: На Україну може чекати бум військового виробництва

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG