Спеціальні потреби

Анджеліна Джолі зробила подвійну мастектомію


Анджеліна Джолі зробила подвійну мастектомію
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:45 0:00

Анджеліна Джолі зробила подвійну мастектомію

Найвідоміша красуня світу, голлівудська зірка та посол доброї волі, мати трьох своїх та трьох всиновлених дітей Анджеліна Джолі зробила шокуюче повідомлення. Для того, щоб зменшити ризик захворювання на рак грудей, вона зважилась на видалення обох молочних залоз. Що спонукало її піти на операцію, вона розповіла у статті для газети «Нью-Йорк таймс». За її словами, лікарі оцінили, що ризик захворіти на рак грудей у неї становив 87%, а ризик раку яєчників – 50%. Процес лікування розпочався у лютому і закінчився в кінці квітня.

Коли голлівудська акторка Анджеліна Джолі повідомила, що зробила цього року подвійну мастектомію, міністр закордонних справ Великобританії Вільям Гейґ назвав її відважною жінкою. Він подорожував з нею до Конго якраз у час, коли вона проходила через операції:

«Останні декілька місяців ми багато разом працювали. Вона приїжджала на саміт Великої вісімки до Лондона, щоб працювати над ініціативою протидії сексуальним злочинам під час воєнних конфліктів та подорожувала зі мною до деяких надзвичайно складних та віддалених місць у Конго. Вона не показувала жодних ознак того, що проходить через подібні операції. Я вважаю, що вона дуже відважна жінка».

Джолі пройшла через три операції . Під час останньої після видалення грудей їй поставили імпланти. Джолі каже, що не хотіла, щоб її діти залишились без матері. Її рідна мати померла від раку, коли їй було 56 років. Джолі каже, що намагалася запевнити своїх дітей, що та сама хвороба не забере її у них.
Джолі каже, що не хотіла, щоб її діти залишились без матері. Її рідна мати померла від раку грудей, коли їй було 56 років. Джолі каже, що намагалася запевнити своїх дітей, що та сама хвороба не забере її у них.
У своїй статті Анджеліна Джолі подякувала своєму чоловікові Бреду Пітту за любов і підтримку під час лікування і закликала всіх жінок, особливо тих, хто має родичів, які перехворіли на рак грудей чи яєчників, домагатися медичних консультацій і зробити поінформований вибір.
Голова неприбуткової організації «Меґґі кенсер черіті» Лаура Лі каже, що розуміє рішення Джолі як матері та дочки, яка пройшла через втрату власної матері через ракове захворювання:

«Для будь-кого, хто перейшов через захворювання раком, коли вона зрозуміла всі ризики, і пережила через втрату сама, вона хотіла переконатись, що її діти не будуть проходити через втрату матері у молодому віці».

У Джолі знайшли гени – BRCA1 і BRCA2, які підвищують ризик захворіти на рак грудей та яєчників. Зараз жінки з цими генами мають два реальні вибори: видалити обидві залози або жити в надії, що рак їх омине.
 • 16x9 Image

  Мирослава Ґонґадзе

  Керівниця мовлення Голосу Америки у Східній Європі. На додаток до праці на «Голосі Америки», часто виступає як експерт із питань України, Східної Європи та свободи слова на пострадянському просторі. Статті Мирослави друкуються на шпальтах таких світових видань, як Wall Street Journal, Washington Post, NPR, Journal of Democracy. Мирослава є співавтором науково-публіцистичної роботи «Розірваний нерв» про протестний рух в Україні 2000-2004 років.

  З освітою правника, здобутою у Львівському державному університеті, має великий досвід роботи в галузі журналістики та зв'язків із громадськістю. Працювала журналістом, редактором, продюсером, керівником медіа-кампаній в Україні та США у низці політичних і медійних організацій, у тому числі RFE/RL, Інтерньюз, IRI, NDI.

  Серед іншого – Мирослава також здобула освіту у Гарвардському університеті за стипендією Фундації Німана (2018-2019 рр.), була дослідником Університету Джорджа Вашингтона (2003) та володарем стипендії Рейгана-Фасела Національного фонду за демократію (2001). «За видатний внесок у розвиток журналістики, активну громадянську позицію та професійну майстерність» Мирослава Ґонґадзе нагороджена Орденом княгині Ольги.

  Інформувати, поєднувати й об’єднувати людей та ідеї, надихати – такою Мирослава бачить свою місію.

  У вільний від роботи час, якщо такий з’являється, захоплюється подорожами, мистецтвом, фотографією.

  Має дорослих доньок-близнюків Нану та Саломе.

XS
SM
MD
LG