Спеціальні потреби

Регулярне вживання аспірину може призвести до сліпоти


Систематичне вживання аспірину може з роками призвести до макулярної дегенерації - захворювання, при якому гинуть нервові клітини центральних, найбільш важливих відділів сітківки. Це захворювання є найбільш поширеною причиною сліпоти серед літніх людей.

Близько 19% американців постійно приймають аспірин, найчастіше для профілактики серцево-судинних захворювань, причому, як правило, з роками доза ліків збільшується. На даний момент 1,8 мільйона американців страждають від макулярної дегенерації. На жаль, це незворотній процес в сітківці ока, що веде до втрати зору. Втім, як відзначають вчені, щоб можна було говорити хоча б про якусь шкоду аспірину, приймати його потрібно досить довго.

«Підвищений ризик розвитку макулярної дегенерації був виявлений лише після 10-15 років приймання аспірину, а значить, ключове значення, по видимості, має загальна доза ліків», - заявив голова дослідницької групи з Центру офтальмологічних досліджень при Сіднейському університеті Джі Джін Вонг.

Результати дослідження були опубліковані в електронній версії журналу JAMA Internal Medicine.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG