Спеціальні потреби

Аспірин зменшує ризик раку


Ракові клітини
Ракові клітини

У британському медичному дослідженні, результати якого опубліковано в п’ятницю, говориться, що довготермінове й щоденне приймання аспірину може зменшити риск захворювання на рак товстої кишки в людей, які генетично схильні до цієї недуги.

В дослідженні, яке провели науковці з Ньюкаслського університету, перевірено 861 пацієнта із синдомлм Лінча. Цей синдром збільшує ризик раку товстої кишки, а також інших видів раку.

Деяким пацієнтам давали дві дози аспірину, разом 600 міліграмів, щодня, тоді як інші приймали неактивний медикамент, так зване плацебо, протягом двох років.

Виявилось, що після п’яти років кількість захворювань на рак зменшилась приблизно на 60 відсотків серед тих людей, які приймали аспірин протягом щонайменше двох років.

Автор дослідження Джон Берн заявив, що тести є «очевидним доказом« що аспірин запобігає раку в тих людей, у яких високий генетичний риск, але додав, що потрібні додаткові дослідження для встановлення відповідної дози і часу лікування.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG