Спеціальні потреби

Джеб Буш заявив про необхідність стримування Путіна


Джеб Буш

Колишній губернатор Флориди Джеб Буш перебуває з візитом у Європі, у ході якого, крім Німеччини, відвідає Польщу та Естонію.

Як зазначає газета Wall Street Journal, політик побуває, таким чином, в трьох союзних із США країнах, що опинилися через Україну на передовій протистояння з Росією.

Як зазначає видання, поїздка дозволить Джебу Бушу заявити про необхідність стримування президента Росії Володимира Путіна безпосередньо «біля порога».

Візит Буша припадає на період, коли президент Обама та інші світові лідери намагаються знайти спосіб утримати Путіна від подальших дій з розширення сфери впливу Москви в Східній Європі.

«Це дуже важлива поїздка, яка проходить в дуже важливий час - час безпрецедентної непередбачуваності і невизначеності на сході Європи», - заявив у бесіді з кореспондентом Wall Street Journal президент Центру аналізу європейської політики Весс Мітчелл.

«Агресія Володимира Путіна докорінно змінила баланс у сфері безпеки для США та їхніх союзників в Європі», - пояснив експерт зовнішньополітичного центру, що спеціалізується у питаннях Центральної і Східної Європи.

На думку Джеба Буша, США повинні бути готові до заходів, якщо Путін буде загрожувати будь-кому з членів НАТО.

Виступаючи перед приблизно двома тисячами політиків і бізнесменів на економічній конференції, організованої канцлером Меркель, Буш був тепло зустрінутий учасниками форуму. Екс-губернатора Флориди вітала Анґела Меркель.

Торкаючись проблем міжнародної безпеки, Буш підкреслив неминуще значення НАТО. «Хто може заперечити проти цього, коли у нас перед очима доля України, де повільно розгортається трагедія?» - сказав Джеб Буш.

Політик підкреслив: «Сполученим Штатам і Росії необхідно прояснити відносини».

«Насамперед», - уточнив Джеб Буш - «необхідно заявити про те, що ми підтримуємо народ Росії. Нам треба зрозуміти», - продовжував він, - «що Путін - нещадний прагматик - не зупиниться, поки хтось його НЕ осадить. І я вірю, що це зробить НАТО. Це наш обов'язок - захищати країни, що входять в блок, і це служить зміцненню безпеки. Але ми не хочемо відкидати Росію на ціле покоління. Зрештою, Росії необхідно бути європейською державою.

«Перш за все, для початку, ми повинні сприяти ізоляції її корумпованих лідерів від власного народу. Друге відноситься до США - більше витрачати на оборону. Секвестр, скорочення нашого оборонного бюджету руйнівні, і вони стали невірним сигналом для наших європейських союзників по НАТО, яких ми закликаємо до того, щоб їхні витрати на оборону становили не менше двох відсотків ВВП», - констатував Буш.

«Тим часом, ми бачимо драматичні скорочення (військових) витрат. Одна з обов'язків наступного президента - відновити наші збройні сили, припинити автоматичне скорочення витрат, які посилають охолоджуючий сигнал нашим союзникам. Що стосується Польщі, балтійських країн та Східної Європи в цілому, я вважаю, що НАТО робить сьогодні правильні кроки, однак вони могли б бути ще рішучішими; ми повинні надіслати (Росії) сигнал про (можливі) наслідки.

«Я вітаю зусилля канцлера Меркель, її позицію щодо санкцій проти Росії, з урахуванням економічних інтересів німецького бізнесу в цій країні. Це - принципова позиція, яку вона послідовно займає. І останнє: показавши заздалегідь неминучі наслідки поганої поведінки, ми зможемо стримати можливу агресію з боку Росії, якої ми всі боїмося. Але відгукуючись, як правило, швидше стримано, ми лише даємо Путіну можливість вести себе погано» -, наголосив Джеб Буш.

«Необхідно зробити дуже багато», - нагадав екс-губернатор Флориди, - «і ми починаємо розуміти, що кнопка перезавантаження відносин була зовсім не тим, що потрібно».

Дивіться також: Єврокомісар: Питання безвізового режиму для України вирішиться до кінця року

Єврокомісар: Питання безвізового режиму для України вирішиться до кінця року
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:04 0:00

Відео - найголовніше

Можливий шатдаун у США — що це означає для України? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:08 0:00
XS
SM
MD
LG