Спеціальні потреби

Стелс-бомбардувальники США вже у Європі, і це сигнал Росії - ЗМІ


Бомбардувальник B-2 Spirit заходить на посадку на військовій базі у Міссурі.
Бомбардувальник B-2 Spirit заходить на посадку на військовій базі у Міссурі.

Військово-повітряні сили США відправили на військові навчання до Європи два стелс-бомбардувальники B-2. У неділю літаки приєднались до трьох стратегічних бомбардувальників B-52 на військовій базі ВПС Великої Британії RAF Fairford на захід від Лондона. Про це повідомляє видання AirForce Times.

Усі 5 літаків здатні нести ядерну зброю, а їх прибуття до Європи пов'язують із прагненням Вашингтона продемонструвати відданість забов'язананням перед союзниками на фоні агресивних дій з боку Москви.

Вартість кожного літака B-2 Spirit сягає 737 мільйонів доларів. Літак використовує технології малопомітності, які роблять його невидимим для радарів.

За інформацією видання SeaPower, американські стратегічні бомбардувальники беруть участь у щорічних навчаннях НАТО у Балтійському регіоні BALTOPS, у яких беруть участь військові, моряки, літаки та бойові кораблі.

"Ми демонструємо нашу відданість партнерам та союзникам у Балтійському регіоні", - цитує видання слова Джеймса Фоґґо, керівника навчань, очільника військово-морських ударних та допоміжних сил НАТО, командувача 6-го флоту США.

На відео: B-2 Spirit прибувають до Великої Британії

Навчання у регіоні перебувають під пильним наглядом Росії. Учасники навчань, зокрема, відзначили польоти російських СУ-24 над військовими кораблями НАТО.

Цьогорічний BALTOPS триватиме два тижні і є найбільшим за весь час проведення цих військових навчань (з 1971-го року). У навчаннях беруть участь 49 кораблів, один підводний човен, понад 61 літак та близько 5 600 військових. Навчання триватимуть 2 тижні.

На відео : B-52 прибувають до Великої Британії. 2014-й рік.

Коментуючи прибуття до Європи американських стратегічних бомбардувальників, адмірал СісилГейні (Cecil Haney), командувач Стратегічного командування збройних сил США заявив:

“Розміщення стратегічних бомбардувальників є чудовою нагодою посилити та покращити взаємодію з нашими союзниками та партнерами", - цитує видання, - "Підготовка та інтеграція стратегічних сил демонструє лідерам США та нашим союзникам, що ми маємо необхідне поєднання техніки та навичок, щоб відповісти на цілий обшир потенційних загроз та ситуацій", - цитує військового видання AirForce Times.

На відео: Військові навчання НАТО BALTOPS-2014

Блог The Aviationist нагадує, що стратегічні бомбардувальники США вже прибували до Європи у цей же час минулого року. Тоді B-2 затримались у Великій Британії на 2 дні.

Бомбардувальники відпрацьовували кілька видів місій, включно з тренувальним бомбардуванням з використанням небойових зарядів у ході різних навчань.

Дивіться також: Путіна не чекають в елітному клубі провідних держав світу

Путіна не чекають в елітному клубі провідних держав світу
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:46 0:00

XS
SM
MD
LG