Спеціальні потреби

США закликали Україну продовжувати реструктуризацію боргу


Джейкоб Лью

Міністр фінансів США Джейкоб Лью закликав українських лідерів продовжувати роботу над реструктуризацією боргу країни, сказавши, що кредити МВФ вимагають від кожного приносити «спільні жертви».

У вівторок Лью зустрівся у Вашингтоні з прем'єр-міністром України Арсенієм Яценюком та міністром фінансів Наталією Яресько. Вони приїхали до США, щоб переконати МВФ виділити другий транш з 17,5 мільярдів доларів, призначених в якості кредиту для підтримки української економіки, яка переживає важкі часи.

МВФ перед виділенням коштів обов'язково вимагає, щоб одержувачі кредитів проводили інколи болючі економічні реформи.

Виступаючи в Атлантичній раді у вівторок, Арсеній Яценюк сказав, що його уряд зробив все можливе, щоб залатати дірку в бюджеті, включаючи «заморожування» соціальних витрат і скорочення низки програм соціального захисту. Він сказав, що Україні все ще потрібні величезні суми в якості фінансової підтримки, назвавши повернення країни до економічної стабільності «проектом вільного світу».

Яценюк назвав здорову Україну кращою відповіддю Росії і президенту Володимиру Путіну.

У понеділок виступаючи на глобальному форумі Американського єврейського комітету прем’єр-міністр заявив, що Україна вимушена захищатись від агресії Росії.

«Ми знаходимось у стані справжньої війни з Росією. Україна - єдина країна у світі, яка воює з регулярною російською армією. Це війна не лише між Росією та Україною, це війна між минулим та майбутнім, це війна між темрявою та світлом, це війна між диктатурою та свободою. Щоб виграти цю війну ми маємо об’єднатися. Разом ми переможемо, окремо ми програємо», - наголосив Арсеній Яценюк.

Вашингтон планує провести в липні українсько-американську конференцію з інвестицій, розраховуючи залучити в Україну більше вкрай необхідних ій доларів.

Дивіться також: Економіку України сподіваємося повністю відродити до 2016 – Яресько

Яценюк розраховує на 25 мільярдів за чотири роки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:40 0:00

XS
SM
MD
LG