Спеціальні потреби

Звіт: аварія на Фукусімі сталася з вини людей


Аварія на атомній електростанції Фукусіма була "рукотворним лихом" зазначається у доповіді японської парламентської комісії.

У документі названо недоліки у реакції як уряду Японії, так і компанії Tokyo Electric Power (TEPCO) – оператора Фукусіми.

Автори звіту вказують на те, що станція не була підготовлена до стихії і, що катастрофу "можна і потрібно було передбачити та запобігти їй". Аварію не слід вважати стихійним лихом, зазначається у доповіді, а рукотворним, і її наслідки можна було "пом'якшити більш ефективною реакцією людей".

Парламентарі зазначили, що влада «навмисно відкладала рішення», які були б захистили АЕС Фукусіму від наслідків потужного землетрусу і цунамі, які сталися у березні 2011 року, і внаслідок яких загинуло близько 15 тисяч осіб.

Тим часом у четвер вранці на заході Японії був перезапущений третій реактор на АЕС Оі. Це перший реактор, який відновив свою роботу після зупинки всіх японських реакторів два місяці тому.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG