Спеціальні потреби

Японія хоче придбати спірні острови у Східно-Китайському морі


Уряд Японії погодився купити архіпелаг островів у Східно-Китайському морі, які опнилися в центрі територіальної суперечки з Китаєм.

Японські засоби масової інформації повідомили в середу, що центральний уряд заплатить японським приватним власникам землі 26 мільйонів доларів за три головні острови архіпелагу, який японці називають Сенкаку, а китайці – Дяою.

Переважно безлюдні острови перебувають під контролем Японії, але на них висувають претензії КНР і Тайвань. Як вважається, в районі островів є багаті ресурси нафти, і вони є в центрі багаторічної суперечки між Китаєм і Японією.

Представниця Міністерства закордонних справ Китаю Хун Лей назвала продаж островів, про який повідомлено, «незаконним і недійсним», додаючи, що Пекін вдасться до «всіх необхідних заходів для захисту свого національного суверенітету».

Генеральний секретар кабінету міністрів Японії Осаму Фудзімура не підтвердив повідомлення, що Токіо досягло згоди з японською родиною, яка є власником островів, але додав, що розмови в цій справі продовжуються.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG