Спеціальні потреби

У Китаї посилюється переслідування іноземних кореспондентів


Асоціації, які об’єднують іноземних журналістів у Китаї, висловили обурення серією недавніх погроз, образ та нападів на представників зарубіжних ЗМІ в цій країні.

Клуби іноземних кореспондентів Китаю, Гонконгу і Шанхая у вівторок опублікували спільну заяву, в якій висловили занепокоєння у зв’язку з характером і частотою інцидентів, до деяких з яких причетні представники державних силових структур.

У заяві йдеться, що в період з кінця липня до середини серпня в різних районах Китаю сталися принаймні чотири інциденту, коли на іноземних журналістів нападали, вилучали у них обладнання або піддавали насильницькому затриманню.
У спільній заяві клубів говориться, що ці інциденти несуть «серйозну небезпеку для фізичного здоров’я журналістів, які просто виконують свої професійні обов’язки в Китаї».

Іноземні журналісти вже давно скаржаться на втручання влади в їх роботу в цій комуністичній країні, де місцева влада намагається жорстко контролювати інформаційні потоки.

Член ради Клубу іноземних кореспондентів Китаю Клаудія Тревізян пояснила в розмові з Голосом Америки, що нервозність влади посилюється в міру наближення зміни вищого керівництва правлячої Компартії Китаю, яка відбувається раз на десять років.
XS
SM
MD
LG