Спеціальні потреби

Українські екологи оцінюють масштаби аварії на «Фукусіма-1»


АЕС Фукусіма, на якій сталася аварія
АЕС Фукусіма, на якій сталася аварія

Масштаби аварії на АЕС «Фукусіма-1» в Японії не досягнуть рівня Чорнобиля, проте наслідки цієї аварії як для Японії, так і для всього світу будуть радикальні. Про це говорять українські екологи з Національного екологічного центру України.

«По-перше у Чорнобилі критична ситуація була на одному реакторі, а в Японії одразу на чотирьох. По-друге, провідні країни світу вже заявили про перегляд свої національних програм розвитку. Таким чином так званий «ядерний ренесанс» відміняється і йому на заміну приходить «ядерний декаданс», – пояснює координатор енергетичної програми Національного екологічного центру України, Артур Денисенко.

Ядерний декаданс, за словами експертів, означатиме перехід цивілізованого світу на інші види технологій виробництва енергії, майже повну відмову від ядерної енергетики.

Про небезпеку такого джерела енергії для планети говорить і експерт з питань енергетики Національного екологічного центру України, Дмитро Хмара.

«Атомна станція, яка б вона не була, не застрахована від будь-яких ризиків. Навіть в Україні станції не застраховані від повеней, від засух, в них достатньо води для охолодження для тих самих землетрусів. Але все-таки атомна станція є ядерною бомбою, яка коли-небудь врешті-решт вибухне», – стверджує Дмитро Хмара.

Говорити ж про ліквідацію аварії на японській АЕС ще зарано, каже Артур Денисенко, так як ситуація на станції продовжує ускладнюватись. «Є всі ознаки того, що аварію не вдається локалізувати, події виходять з під контролю. У критичному стані відразу 4 енергоблоки АЕС. Більш того, пожежа на сховищі відпрацьованого ядерного палива спричинила викиди в атмосферу радіоактивних речовин», – говорить він.

Вартість ліквідації аварії такого масштабу буде більшою за ті гроші, які були витрачені на Чорнобиль, кажуть експерти.

«Атомна енергетика, скоріш за все, стільки не заробила за всю свою історію, скільки треба буде використати на ліквідацію наслідків японської трагедії. Тобто більше ніж в Чорнобилі», – вважає Дмитро Хмара.

Наразі ж в Україні з огляду на ситуацію в Японії посилюється безпека на місцевих АЕС. Про це заявив президент компанії ДП НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський.

«Ми повинні врахувати уроки з ситуації на японських АЕС, що виникла внаслідок землетрусу, і зробити належні висновки. Не виключено, що нам доведеться змістити пріоритети в програмах підвищення безпеки та надійності українських АЕС», – сказав він.

За повідомленням Державної інспекції ядерного регулювання України, на усіх вітчизняних АЕС введено посилений режим дотримання вимог ядерної, радіаційної та фізичної безпеки.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG