Спеціальні потреби

Японія не піде на компроміс з Китаєм щодо спірних островів


Прем’єр-міністр Японії Носіхіко Нода заявив, що його країна не піде на компроміс щодо групи переважно безлюдних островів, які є в центрі територіальної суперечки з Китаєм.

Виступаючи на прес-конференції з нагоди сесії Генеральної Асамблеї ООН в Нью-Йорку в середу, Нода захищав також недавнє придбання своїм урядом цих островів, які розташовані у Східно-Китайському морі. Японці називають ці острови Сенкаку, а китайці – Дяою.

Прем’єр-міністр Нода заявив, що придбання островів від приватного власника було законним на основі японського права і мало на меті запевнити їх «стабільний менеджмент». Однак він додав, що «Китай ще мусить це зрозуміти».

Територіальна суперечка викликала інколи насильницькі антияпонські протести в Китаї. Прем’єр-міністр Нода осудив насильство, включно з атаками на деякі підприємства, що є японською власністю, і японців, які живуть у Китаї.

Японський лідер зробив ці заяви після промови на сесії Генеральної Асамблеї ООН, під час якої сказав, що суперечка повинна бути врегульована мирним шляхом, а не за допомогою сили.
XS
SM
MD
LG