Спеціальні потреби

У районі спірних островів стався японсько-тайванський інцидент


Японські і тайванські патрульні човни берегової охорони обстріляли один одного з водометів. Це сталося у Східно-Китайському морі у вівторок, додатково ускладнюючи напружену територіальну суперечку, яка і без того погіршила японсько-китайсьі відносини.

Інцидент, який показано по японському телебаченню, стався в час, коли щонайменше вісім тайванських патрульних човнів охороняли десятки рибальських човнів неподалік спірних островів, претензії на які висувають всі три країни.

Японські офіційні особи заявили, що тайванські човни залишили спірні води приблизно через годину. Генеральний секретар Кабінету міністрів Японії Осаму Фудзімура сказав, що Токіо передало Тайваню протест з приводу вторгнення його човнів у спірні води.

Проте президент Тайваню оприлюднив заяву в якій висловлено підтримку, як сказано, «патріотичним діям» рибалок і берегової охорони. Це перший раз, що Тайвань надіслав свої ВМС у спірні води з часу, коли Японія заявила, що придбала острови цього місяця від приватного японського землевласника. Це викликало гнів з боку як Тайваню, так і Китаю.

Відео - найголовніше

Антитерористична операція у Нагірному Карабасі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:31 0:00
XS
SM
MD
LG