Спеціальні потреби

Міністри ЄС обмірковують питання загибелі сотень мігрантів у Середземному морі


Дитина щасливо прибула до узбережжя Сицилії
Дитина щасливо прибула до узбережжя Сицилії

Міністри закордонних і внутрішніх справ Європейського Союзу мають спільну конференцію в Люксембурзі для обміркування великої катастрофи у Середземному морі.

Наради відбуваються в час, коли італійські органи влади продовжують великомасштабну рятувально-пошукову операцію після того, як у районі лівійського узбережжя затонуло судно, на борту якого були сотні мігрантів. Водночас відбувається подібна рятувально-пошукова операція після повідомлення про сирійських мігрантів на човні неподалік узбережжя Сицилії.

Серед 98 сирійськиґх біженців, судно яких розпочало небезпечну подорож з Туреччини, було 13 дітей.

Верховний комісар ЄС з питань закордонної політики Фредерика Моґеріні заявила в понеділок, що Європейський Союз має «моральний обов’язок зосередити свою відповідальність, як запобігти повторенню цього виду трагедій».

Висловлюються побоювання, що на судні біля лівійського узбережжя затонуло 700 або й більше людей. Докладна кількість жертв, як гадають, ніколи не буде відомою.

Згідно з офіційною інформацією, врятовано 28 людей, але, як припускають, сотні інших загибли. Інцидент стався за 193 кілометри від італійського островаа Лампедуса.

Вважається, що судно втратило баланс, коли при наближенні торговельного судна більшість пасажирів-мігрантіав опинилися на одному боці судна.

Повідомляється, що тіла кількох загиблих вода викинула на лівійський берег.

XS
SM
MD
LG