Спеціальні потреби

Толерантність американців до ісламу - дослідження


Американці відзначили дев’яту річницю події, яка назавжди змінила устрій їх життя. 11 вересня 2001 року терористи-самогубці здійснили серію терористичних актів, жертвами яких стало майже три тисячі людей в Нью-Йорку, біля Вашингтона та у Пенсильванії. У Нью-Йорку терористи зруйнували символ американської фінансової могутності – хмарочоси Світового торговельного центру.

Цього року, в американському суспільстві розгорнулась гостра суперечка навколо планів побудувати ісламський центр за два квартали від місця зруйнованих веж близнюків. Навколо цього питання виникла дискусія щодо толерантності американців до ісламу.

Як встановили на власному досвіді два молодих мусульманина, загалом, країна ставиться позитивно до їх релігії. За 30 днів хлопці відвідали 30 мусульманських громад у 30 штатах країни.

Аман Алі зростав у провінційному американському містечку у штаті Огайо. Він говорить:

«Я не просто був єдиним мусульманином – я був єдиним представником національної меншини. Мені доводилось не лише пояснювати, що таке мусульманин, а й ще, що я не афроамериканець».

Басам Тарік виростав у пакистанській громаді в штаті Техас з відчуттям, що застряг поміж двох світів.

«Ти і не звідсіля, і не звідтіля. Ти начебто застряг по середині», – каже Басам Тарік.

Доля звела цих двох молодих людей у Нью-Йорку, місті яке опинилося у центрі загальнонаціональної суперечки навколо планів побудувати мусульманський центр неподалік зруйнованих терористами веж близнюків.

Суперечка також викликала дискусію щодо релігійної толерантності в країні та привела цих хлопців до мечеті на околицях Чикаго.

Авто-подорож під час Рамадану, для Алі та Таріка
розширення їх проекту, за яким вони відвідали 30 мечетей в минулого року в самому Нью-Йорку. Тепер це було, як говорить Тарік: «30 днів, 30 штатів, 30 мечетей».

Хлопці прагнуть змінити негативний імідж, який надбали мусульмани після терактів 11 вересня. Аман Алі каже:

«Що викликає у мене розчарування, так це те, що після 11 вересня про мусульман говорять, коли мова йде про расову дискримінацію чи безпеку в аеропортах. А зараз – у зв’язку з протестами проти будівництва центру. Це все важливі питання, але це не ті речі, які нас характеризують».

На своїй веб-сторінці www.30mosques.com Алі та Тарік протягом подорожі розповідали про мусульманські громади, які вони відвідали проїхавши 18 тисяч кілометрів.
Вони кажуть, що на власні очі переконалися наскільки мусульмани вписалися в американське життя і не побачили негативного ставлення до своєї релігії.

«Ми не зустріли жодної громади, у якої були б проблеми з сусідами. Насправді, ми побачили протилежне», – говорить Басам Тарік.

«Люди в інших країнах, мають враження, що тут мусульман пригнічують. Я не хочу применшувати випадки нападів, спричинених ненавистю, але це не характеризує наше життя тут», – каже Алі Аман.

Авто подорож країною, дозволила хлопцям остаточно визначитися, де їх батьківщина.

«Подорожуючи мусульманською Америкою і побачивши наскільки люди толерантно ставляться як до мусульман, так і не до мусульман, я відчуваю, що знаходжусь вдома», – каже Басам Тарік.

Відвідавши 30 штатів, Алі та Тарік закінчили свою подорож в Нью-Йорку, в останній день місяця Рамадан, який цього року припав на 11 вересня.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG