Спеціальні потреби

У Тегерані проходить саміт Руху неприєднання


Духовний лідер Ірану аятола Алі Хаменеї заявив, що його країна ніколи не прагнула атомної бомби, проте вона не має жодного наміру відмовитися від своєї ядерної програми.

Виступаючи у четвер на саміті керівників країн-учасниць Руху неприєднання, який проходить у Тегерані, іранський духовний лідер заявив, що його країна «ніколи не зречеться свого національного права на мирне використання ядерної енергії».

У своїй промові до учасників зібрання, Алі Хаменеї також піддав критиці Раду Безпеки ООН, називаючи її нелогічним, несправедливим і завмерлим залишком минулого, який США використовують «аби накидати на світ свої агресивні методи залякування».

На саміті також виступив генеральний секретар Об’єднаних Націй Пан Ґі Мун, який закликав Іран дотримуватися резолюцій ООН, які вимагають припинення його ядерної діяльності. Пан застеріг, що загострення міжнародної риторики щодо цього питання може перерости у «війну».

Генсек ООН також висловив догану Ірану за його «обурливі» заяви щодо заперечення Голокосту і права Ізраїлю на існування. Пан Ґі Мун закликав обидві країни відкликати погрози на адресу одна одної.

Серед учасників саміту був президент Єгипту Мохаммед Мурсі. Він – перший єгипетський лідер, що відвідав Іран з часів Ісламської революції 1979 року. Іран розірвав дипломатичні відносини з Єгиптом через підтримку Каїра поваленого іранського шаха та підписання мирного договору з Ізраїлем.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG