Спеціальні потреби

До Ірану прибув генеральний секретар ООН


Генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун сказав, що він обговорюватиме кризу в Сирії з іранськими лідерами напередодні саміту Руху Неприєднання, який відбувається цього тижня у Тегерані.

Пан Ґі Мун прибув до іранської столиці у середу для участі в саміті. Він назвав Іран важливим гравцем, який здатний виступати посередником у вирішенні регіональних конфліктів, включно з громадянською війною в Сирії.

Генсек ООН матиме переговори з духовним лідером Ірану Аятоллою Алі Хаменеї та президентом Махмудом Ахмадінеджадом.

Саміт, у якому візьмуть участь представники понад 100 країн, розпочинається у четвер. Іран використовує зібрання для протидії твердженням США, що країну ізольовану через її ядерну програму.

Захід запровадив санкції проти Ірану з метою переконати Тегеран припинити збагачення урану. США та їх союзники підозрюють, що Іран можливо намагається придбати ядерну зброю. Іран відкидає таке звинувачення.

Рух неприєднання, створений 51 рік тому, охоплює нині 120 країн світу, які не вважають себе членами жодного військового блоку. Україна в цьому об’єднанні є спостерігачем.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG