Спеціальні потреби

Шість країн закликають Іран до серйозних ядерних переговорів


Службовець Європейського Союзу заявив, що експерти шістьох впливових країн світу розпочали в Москві переговори з представниками Ірану закликом до іранської сторони, щоб вона «серйозно поставилась до пропозиції про врегулювання іранської ядерної програми.

У розмові з Голосом Америки з Москви Майкл Манн заявив, що п’ять країн – постійних членів Ради Безпеки ООН (Великобританія, Китай, Франція, Росія, Сполучені Штати) і Німеччина сповнені надії, що Іран «кінець кінцем» вестиме переговори в справі пропозицій, які вони висунули на попередньому раунді переговорів у Багдаді минулого місяця. Представниця ЄС з питань спільної закордонної політики і питань безпеки Кетрін Ештон представляє світові держави на переговорах у Москві, які розпочалися в понеділок у Москві. Обидві сторони не зробили великого поступу від часу розмов у квітні, які закінчили 15-місячну перерву в переговорах.

Згадані країни чинять тиск на Іран, щоб він припинив збагачення урану до 20-відсоткової чистоти. Деякі експерти вважають, що це недалекий уже крок до вищого рівня збагачення, який потрібний для виготовлення ядерної зброї.

Група шести країн також закликає Іран, щоб він усунув зі своєї території високозбагачений уран і закрив підземний об’єкт у Фордо, на якому виготовляється цей матеріал.

За це Іран мав би отримати ядерне паливо для реактора медичного призначення і дуже потрібні запасні частини для авіаційної індустрії. У минулому іранські лідери відкинули ці пропозиції як недостатні.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG