Спеціальні потреби

Іран розпочав будівництво другої атомної елекростанції


Церемонія початку будівництва другої іранської атомної електростанції
Церемонія початку будівництва другої іранської атомної електростанції

В будівництві нової атомної електростанції Іранові допомагає Росія. Нову АЕС буде побудовано неподалік міста Бушер, у якому вже працює перша іранська атомна електростанція.

Згідно з передбаченнями, будівництво триватиме 10 років і коштуватиме до 10 мільярдів доларів.

Це буде перша іранська атомна електростанція з часу підписання торік угоди з провідними країнами світу, яка значно обмежила ядерні можливості Тегерана.

Президент Обама назвав тоді угоду успіхом, кажучи: «Всі шляхи Ірану до ядерної зброї залишаються закритими».

Проте американські опоненти угоди не змінили своєї думки, що угода, мовляв, не змусить Іран відмовитись від своєї військової діяльності на Близькому Сході чи кінець кінцем унеможливить йому виготовлення ядерної зброї.

Іран усунув тисячі центрифуг, які були використані для збагачення урану і вивіз поза кордони більшість існуючих запасів збагаченого урану. Провідні держави світу скасували санкції проти Ірану, звільнили заморожені мільярди доларів і відкрили шлях до ділових відносин з країною.

Однак Іран незадовлений, що, незважаючи на скасування санкцій, які раніше забороняли фінансовим установам мати з ним ділові відносини, іноземні банки і далі неохочі вести з іранцями фінансові трансакції.

Угода встновлює 10-річні обмеження на іранські центрифуги, 15-річні на те, як він може збагачувати уран і 25-річний період на доступ інспекторів МАГАТЕ до іранських ядерних об’єктів.

Сполучені Штати і ядерні експерти вказують, що головним результатом переговорів і досягнення угоди було відстрочення терміну, перед яким Теганеран міг би знову працювати над розробкою ядерної зброї.

Дивіться також: Експерти вважають, що США не мають стратегії щодо звільнення України від російського впливу

Експерти вважають, що США не мають стратегії щодо звільнення Укрїни від російського впливу. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:12 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG