Спеціальні потреби

США: виплата Ірану $400 млн була «важелем» у справі звільнення американських заручників


Джон Керрі розмовляє з Мохаммадом Джавадом Заріфом у Відні, після того, як МАГАТЕ підтвердило, що Іран виконав всі умови ядерної угоди. 16 січня 2016.
Джон Керрі розмовляє з Мохаммадом Джавадом Заріфом у Відні, після того, як МАГАТЕ підтвердило, що Іран виконав всі умови ядерної угоди. 16 січня 2016.

Адміністрація США вперше визнала зв'язок між звільненням утриманих американців і доставкою готівки в Іран

Адміністрація президента Обами вперше публічно визнала, що виплата 400 мільйонів доларів Ірану використовувалася як важіль з метою гарантії звільнення американських громадян, яких утримувала іранська влада.

Нещодавно президент Обама спростував повідомлення про те, що збіг дня виплати і звільнення заручників свідчить про «якусь мерзенну домовленість», підкресливши, що про переказ коштів в Іран було оголошено ще в січні, після імплементації ядерної угоди з Тегераном.

У четвер офіційний представник Державного департаменту Джон Кірбі знову озвучив позицію адміністрації, що переговори про повернення Ірану грошей за скасовану угоду про поставку зброї, укладену в 1970-х роках з іранським шахом, якого підтримували США, проводилися окремо від переговорів про звільнення чотирьох американців.

«У нас були побоювання, що Іран не виконає обіцяне і не звільнить заручників, - сказав Кірбі журналістам, зазначивши, що між двома країнами роками існувала взаємна недовіра. - Зрозуміло, коли вже настає цей 24-годинний період, а вже є побоювання з приводу результату справи і звільнення співгромадян, з нашого боку було б нерозумно, боягузливо і безвідповідально не спробувати підтримати максимальний рівень тиску».

«Отож, якщо ви запитаєте мене, чи був зв'язок в цьому відношенні на кінцевому етапі, я не стану цього заперечувати», - додав він.

Йшлося про звільнення керівника тегеранського бюро газети The Washington Post Джейсона Резаяна, ветерана Морської піхоти Аміра Гекматі, християнського пастора Саїда Абедіна, а також Носратолли Хосраві-Рудсарі, про зникнення якого громадськості не було відомо аж до його звільнення.

Дивіться також: Приплили: Ось як американські плавці знеславились у Бразилії

Приплили: Ось як американські плавці знеславились у Бразилії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:12 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG