Спеціальні потреби

США повернули Іранові частину коштів, які отримали за не постачену зброю


У січні цього року Сполучені Штати перевезли до Ірану повітряним шляхом іноземну валюту на суму 400 мільйонів доларів, щоб частково врегулювати багаторічну суперечку з приводу незавершеного продажу зброї. Цього самого дня Тегеран звільнив чотирьох американських заручників. Проте Вашингтонг заперечує, що це був викуп за звільнення американців.

Сполучені Штати зібрали готівку – в євро, швейцарських франках та іншій валюті – у дерев’яних скринях і перевезли гроші до Ірану на борту непозначеного літака. Це був перший транш із суми в 1,7 мільярда доларів, які залишились із незавершеного продажу зброї Іранові у 1979 році, незадовго до того, як у Тегерані був усунутий від влади шах Реза Пахлеві. США передали готівку в іноземній валюті, тому що всі трансанкції з Іраном у доларах дотепер заборонені американськими законами.

Президент Обама заперечив, що готівку передано як викуп за звільнення заручників. Він також пояснив, що США дотепер не мають з Іраном банківських відносин, тому «ми не могли вислати їм чек».

Однак критики президента Обами осудили виплату грошей, а республіканський сенатор Том Каттон з Арканзасу назвав це «викупом на суму в 1,7 мільярда доларів для аятолл за американських заручників». Сенатор додав, що це «порушує багаторічну американську політику визначати ціну за кожного американця і дозволяє Іранові продовжувати незаконні затримання інших американців».

Представник Білого дому Джош Ернест заявив: «Сполучені Штати не платилии і не будуть платити викупу за американців безпідставно затриманих в Ірані». Він також сказав, що це гроші, які Іран заплатив у минулому Сполученим Штатим за зброю, якої той ніколи не отримав. Тому США не бачили підстави тримати далі ці гроші».

Дивіться також: Ось чому російські хакери справді можуть вплинути на вибори у США

Ось чому російські хакери справді можуть вплинути на вибори у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:45 0:00

XS
SM
MD
LG