Спеціальні потреби

«Боїнг» продасть Ірану 100 пасажирських літаків


Базована у США корпорація «Боїнг» досягла угоди з Іраном про продаж 100 пасажирських літаків, повідомляє транспортне відомство Ірану у неділю. Ця угода є однією з низки домовленостей Ірану з західними виробниками, згідно з якими Іран після зняття Вашингтоном санкцій отримає 200 пасажирських авіалайнерів.

«У нас 250 літаків, 230 з яких треба замінити», - заявив голова цивільної авіації Ірану Алі Абедзадех. Він додав, що терміну поставки літаків поки що не встановлено. Більша частина цивільної авіа флотилії Ірану нині в несправному стані і потребує негайної заміни, втім «Боїнг» поки що чекає фінального дозволу на угоду від Міністерства фінансів США, - заявив Абедзадех.

Сума контракту з «Боїнгом» становить 17 мільярдів доларів. Якщо угода буде реалізована, це буде першим випадком купівлі Іраном у «Боїнга» літаків з часів Ісламської революції 1979. Нагадаємо, в січні Іран також уклав попердню домовленість з виробником літаків Airbus на продаж 118 авіалайнерів. Цей контракт також має отримати остаточний дозвіл Міністеррства фінансів США, оскільки понад 10 відсотків матеріалів, з яких будується Airbus американського виробництва.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG