Спеціальні потреби

В Ірані стратили науковця-ядерника Шахрама Амірі


Іранська влада стратили фізика-ядерника, якого визнали винним у передачі цілком таємної інформації про спірну ядерну програму Тегерана Сполученим Штатам.

Страта Шахрама Амірі підтвердило в неділю іранське офіційне інформагентство IRNA. «Через свої контакти зі Сполученими Штатами Амірі передавав ворогові найважливішу інформацію про нашу країну», - заявив представник судової системи Ірану Голамхоссейн Мохсені Ежеі.

Ежеі повідомив, що суд засудив Амірі до смертної кари, і цей вирок був підтриманий Верховним судом Ірану.

Амірі виїхав до Саудівської Аравії в 2009 році, а роком пізніше переїхав до США. Представники американської влади заявляли, що виплатили Амірі близько 5 мільйонів доларів, з тим щоб він покинув Іран і передав інформацію про національну ядерну програму. Американський чиновник повідомив в 2010 році, що США отримали від Амірі «корисну інформацію». На свій захист під час судових слухань Амірі стверджував, що був викрадений із Саудівської Аравії агентами ЦРУ, а вдтак силою утримувався у США.

Університетський дослідник Амірі, який працював в Організації з атомної енергії Ірану, покинув США пізніше в 2010 році і був прийнятий іранською владою, як герой, але після був заарештований.

XS
SM
MD
LG