Спеціальні потреби

Іранський парламент схвалив ядерну угоду


Парламент Ірану прийняв законопроект, який схвалює ядерну угоду з групою шести провідних країн світу. Державне інформаційне агентство IRNA повідомило, що 161 законодавець підтримав угоду, 59 голосували проти і 13 утрималися від голосування.

Місяць тому Конгрес США закінчив вивчення угоди. В результаті голосування демократам вдалося заблокувати спроби республіканців провести голосування проти угоди.

Іран і група країн, яка включає Сполучені Штати, Великобританію, Китай, Францію, Росію і Німеччину, в липні досягли угоди після довгих переговорів, які продовжувано кілька разів. Згідно з угодою, Іран обмежить свою ядерну програму в заміну на пом’якшення санкцій, що протягом кількох останніх років завдали значних проблем іранській економіці.

Міжнародні переговори зосереджувались навколо звинувачень, що Іран намагався виготовити ядерну зброю. Проте Іран протягом років заперечував ці звинувачення, наполягаючи, що програма мирного призначення, для медичних дослідів і енергетичних потреб.

Черговим важливим кроком щодо угоди буде оприлюднення доповіді МАГАТЕ про понад десятирічне розслідування щодо можливого військового аспекту ядерної діяльності Ірану. Документ оприлюднить 15 грудня голова МАГАТЕ Юкія Амано.

Саме МАГАТЕ несе відповідальність за моніторинг того, чи Іран дотримується зобов’язань, взятих на себе в міжнародній ядерній угоді. Лише після того, як буде підтверджено, що Ірвн дотримується зобов’язань, розпочнеться процес поступового касування санкцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG