Спеціальні потреби

МАГАТЕ вимагає доступу до іранської військової бази


Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії Юкія Амано висунув вимогу, щоб Іран «без дальшої відстрочки» надав інспекторам ООН доступ до свого спірного військового об’єкту, на якому, як вважається, здійснюються випробування, пов’язані з виготовленням ядерної зброї.

Висловлюючи незадоволення з привроду відсутності співпраці з боку Ірану, Юкія Амано заявив, що очолена ним установа мусить мати доступ до «діяльності» на військовій базі Парчин.

Іран твердить, що звинувачення в розробці ядерної зброї на базі «безпідставні». Тегеран також підкреслює, що його ядерна програми мирного призначення.

У травні американська дослідна організація отримала супутниковий знімок, який вказує на те, що Іран, можливо, намагається знищити сліди випробування ядерної зброї в Парчині.

Не зважаючи на вимоги МАГАТЕ щодо доступу до бази, Амано сказав, що на зустрічах з іранськими представниками, які відбуваються від січня, не було зроблено «жодного конкретного поступу».

Тимчасом минулого тижня європейські країни заявили, що вони обмірковують додаткові санкції з приводу іранської ядерної програми.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG