Спеціальні потреби

Відновились переговори про ядерну програму Ірану


Атомна електростанція в Бушері
Атомна електростанція в Бушері

У вівторок Іран розпочинає новий раунд переговорів із США та кількома європейськими країнами на тему ядерної програми. Раніше президент Гассан Роугані заявив, що угода «може бути досягнута» до наступного місяця.

У телевізійній промові, яку передано в понеділок, Роугані заявив, що «світ уже втомлений» і хоче врегулювання дипломатичного протистояння між Іраном і Заходом щодо програми збагачення урану.

Представники США і Європейського Союзу мають зустрітися з іранськими колегами у вівторок і середу у Відні для обміркування ядерної діяльності Тегерана.

Заява Роугані є позитивним кроком іранського лідера, який при нагоді Генеральної Асамблеї наприкінці вересня заявив в Нью-Йорку, що поступ на переговорах у ядерному питанні із західними дипломатами був «надзвичайно повільним». Тепер президент каже, що він залишиться за столом переговорів навіть тоді, якщо пройде встановлений на 24 листопада термін для досягнення угоди.

Сполучені Штати, Великобританія, Китай, Франція, Росія і Німеччина намагаються обмежити іранську програму збагачення урану. Іран твердить, що його ядерна програма мирного призначення, але інші країни побоюються, що технологічний поступ дозволить Тегерану виготовити ядерну зброю.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG