Спеціальні потреби

У США найбільшою загрозою вважають Росію


генерал Рей Одієрно
генерал Рей Одієрно

Російська військова агресія в Україні змусила світ задуматись про зміцнення власної безпеки. Сполучені Штати також шукають способи реагувати на нові методи російської нетрадиційної агресії. Слухання на тему потенційних загроз для США відбулось у конгресовому комітеті з питань збройних сил.

Начальник штабу сухопутних військ США, генерал Рей Одієрно вважає, що збройні сили Сполучених Штатів повинні розширити і активізувати свою присутність на території східної Європи, щоб в умовах російської агресії дати гарантії безпеки європейським партнерам.

«Що відбувається в Україні і що це означає? Чи роблять це росіяни руками своїх людей? Те ж саме роками робив Іран, який використовував нетрадиційні формування. Чи це якась схема гри, що це значить? Ми ще не знаємо але ми повинні зрозуміти, що це означає і як до цього ставитись. І ми маємо придумати, як з цим боротися у майбутньому. Це питання на які ми повинні знайти відповідь і почати готувати наші сили для реакції на такі дії», переконаний генерал Одієрно.

Питання безпеки Сполучених Штатів обгворювали в комітеті з питань збройних сил палати представників США. Серед потенційних загроз для Сполучених Штатів експерти називають зброю електромагнітних імпульсів та ядерну зброю. Колишній очільник центральної розвідки США Джеймс Вулзі вважає, що небезпека походить, в першу чергу з Росії.

«Росіяни приватно нам хвалилися, що вони допомагають Північній Кореї зрозуміти, як користуватись ядерною зброєю і балістичними ракетами, щоб атакувати США», розповів Джеймс Вулзі, який зараз консультує центр стратегічних міжнародних досліджень.

Тим часом експерти звинувачують Президента США Барака Обаму у скороченні фінансування оборони в час коли зростає воєнна загроза.

«Загроза Сполученим Штатам зростає. І не тільки з боку Північної Кореї та Ірану, а від путінської Росії, яка зосередилась на накопиченні статегічних наступальних озброєнь та засобів протиракетної оборони, що нагадує радянські часи», - каже Роберт Джозеф, колишній заступник Держсекретаря США.

Роберт Джозеф закликає уряд США нарощувати військовий потенціал, щоб на рівні протистояти російській агресії. Такій позиції на слуханнях відразу знайшлись опоненти, серед них - Філіп Койл, головний радник центру контролю та нерозповсюдження ядерної зброї.

«Ми сказали Росії і всьому світові, що Сполучені Штати не використовуватимуть протикаретну оборону для стратегічного наступу на Росію просто тому, що це надто складно, надто коштовно і надто нестабільно, щоб хоча би спробувати. І це не політика США - накопичувати системи протиракетної оборони аби протистояти російській протиракетній обороні», нагадує Філіп Койл.

У найближчі тижні група експертів Пентагону має прибути до України, щоб вивчити ситуацію і рекомендувати уряду США надати українському війську більш широку військову підтримку в боротьбі з проросійськими сепаратистами.

  • 16x9 Image

    Ірина Матвійчук

    Журналістка, репортерка, редакторка вебсайту. Цікавлюсь соціальними темами та історією. Для потенційних сюжетів завжди шукаю захопливі історії про українців у США, маловідомі сторінки історії, про неймовірні долі людей та бізнесів. Приєдналася до команди Української служби Голосу Америки у 2014 році. Перед тим працювала в журналі National Geographic та на "Радіо Свобода". Люблю читати книжки, створила у США книжковий клуб Books-R-Us Ukrainian. Із задоволенням подорожую в країни/регіони, які є непопулярними для туристів. Одружена, маю доньку.  

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG