Спеціальні потреби

Іран твердить, що він також хоче світу без ядерної зброї


Міністерство закордонних справ Ірану заявило, що на запланованій на наступну суботу міжнародній конференції з ядерного роззброєння Тегеран робитиме все, щоб світ був без ядерної зброї.

У середу представник іранського міністерства висловив сумнів, чи країни, які візьмуть участь у саміті з ядерної безпеки у Вашингтоні, дійсно мають намір скоротити свої арсенали ядерної зброї.

У понеділок у Вашингтоні розпочнеться дводенний саміт за участю лідерів із сорока семи країн.

Іран каже, що наступної суботи він прийматиме в себе представників 60 країн на дводенній конференції з ядерного роззброєння.

В п’ятницю президент Махмуд Ахмедінеджад відкрив нове покоління виготовлених в Ірані центрифуг для збагачення урану. Вони у шість разів швидші за центрифуги старого зразка.

У Вашингтоні представник Державного департаменту Філіп Краулі заявив, що Сполучені Штати змушені зробити висновок, що Іран має «нечесні наміри» у своїй ядерній діяльності, тому що мирна ядерна програма не вимагає швидших центрифуг.

Міжнародна громадськість вважає, що Іран намагається таємно виготовити ядерну зброю, хоча Тегеран твердить що вона лише мирного призначення.

Цього тижня найвпливовіші країни світу розпочинають консультації в справі можливо нового раунду санкцій Ради Безпеки ООН проти Тегерану з приводу його ядерної діяльності. До числа цих країн входить: Німеччина і п’ять постійних членів Ради Безпеки ООН – Сполучені Штати, Великобританія, Франція, Росія і Китай.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG