Спеціальні потреби

Іран готовий вести «неупереджені» ядерні переговори


Міністр закордонних справ Ірану Манучегр Моттакі заявив, що його країна готова відновити переговори стосовно іранської ядерної програми, якщо вони будуть «неупереджені».

Моттакі у розмові з китайським колегою Ян Цзе Чі сказав, що Тегеран готовий до відновлення діалогу з «Віденською групою» – Росія, Франція, Сполучені Штати і МАГАТЕ – а також групою, відомою як «5+1», що складається з п’яти постійних членів Ради безпеки ООН та Німеччини. Втім він додав, що ці переговори можуть бути успішними лише за умов «неупередженості» та визнання права Ірану на використання ядерної технології для мирних цілей.

Зустріч між міністрами закордонних справ Ірану і Китаю відбулася паралельно з нарадами Генеральної Асамблеї ООН в Нью-Йорку.

У середу група «5+1» повідомила про намір поновити зусилля спрямовані на продовження «раніше обговорюваних розв’язок» з Іраном. Країни, що входять до цієї групи сказали, що вони хочуть відновити діалог із Тегераном про обмін ядерним пальним, що був розпочатий минулого року.

Вони пропонують Іранові обмінювати низькозбагачений уран на ядерні стержні для використання їх в реакторі для медичних досліджень.

В червні цього року Об’єднані Нації ввели четвертий пакет санкцій проти Ірану за його небажання відмовитись від збагачення урану.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG