Спеціальні потреби

ЗМІ: Іран випробував балістичну ракету вcупереч резолюціям ООН


За повідомленнями американських ЗМІ, Іран провів випробування нової балістичної ракети середнього радіусу дії в порушення двох резолюцій Ради Безпеки ООН.

Представники США на умовах анонімності повідомили журналістам, що випробування було проведено 21 листопада. За їхніми словами, ракета не виходила поза територію Ірану.

Телеканал Fox News, посилаючись на розвідувальні джерела, повідомив, що випробування проводилося в районі Чахбехар – портового міста, розташованого поблизу ірано-пакистанського кордону.

У жовтні Іран провів випробування балістичної ракети великої дальності, що викликало критику з боку Ради Безпеки ООН. Рада Безпеки до цього часу обговорює можливу реакцію на це випробування.

Після жовтневого випробування Білий дім заявив, що маються «серйозні ознаки», що Тегеран «дійсно порушив резолюції Ради Безпеки ООН, що стосуються діяльності Ірану, пов’язаної з балістичними ракетами». У той же час представник Білого дому Джош Ернест заявив, що ці порушення «абсолютно не стосуються» історичної угоди щодо ядерної програми Тегерана, укладеної Іраном і світовими державами.

Відповідно до цієї угоди, яку досягнуто в липні, більшість санкцій проти Ірану будуть зняті в обмін на обмеження ядерної програми Тегерана.

У цьому році ООН прийняла резолюцію, що закликає Іран утриматися від розробки балістичних ракет, здатних нести ядерні боєголовки, на строк до восьми років. Відповідно до резолюції Ради Безпеки від 2010 року, Ірану заборонено проводити будь-які випробування балістичних ракет.

Дивіться також: Як гроші США підіймають українське село: Історія успіху «Агроінвесту»

Як гроші США підіймають українське село: Історія успіху "Агроінвесту". Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:57 0:00

XS
SM
MD
LG