Спеціальні потреби

Тайванська компанія хоче відібрати торгову марку iPad


Proview Electronics доводить у китайському суді, що Apple не володіє торговим знаком iPad.

За даними експертів ринку побутової електроніки компанія Apple готується на початку березня представити нову версію свого суперуспішного планшетного комп’ютера. Третє покоління іPad буде революційним, говорять деякі фахівці. Але просування нового продукту на ринку може загальмуватися через судовий процес у Китаї. Компанія з Тайваню Proview Electronics просить китайський суд відібрати у компанії Apple право використовувати торгову марку iPad в Китаї. Се Сянхуей – адвокат компанії Proview Electronics впевнений, що виграє справу:

«Apple не надав суду багато нових доказів своєї власності на цю торгову марку. Вони просто передали китайському суду документи, які раніше подавали у суді Гонконгу»

Минулого тижня компанія Apple отримала першу маленьку перемогу в китайських судах. Шанхайський суд відкинув вимогу Proview Electronics призупинити продажі iPad у цьому місті на час судового розгляду. У Proview Electronics стверджують, що будуть боротися зі світовим гігантом електроніки до кінця. При цьому, компанія готова розглянути можливість владнати конфлікт поза судом, якщо Apple запропонує прийнятні умови, каже адвокат Proview Electronics Се Сянхуей:

«Наша компанія володіє торговою маркою. Це чітко зрозуміло і не є предметом переговорів. Але якщо Apple хоче отримати дозвіл на використання марки iPad у Китаї, чи хоче отримати повне право власності на цю торгову марку і запропонує нам пакет пропозицій – ми не будемо заперечувати проти владнання цієї суперечки поза судом».

Proview Electronics стверджує, що Apple незаконно зареєстрував торгову марку iPad в Китаї у 2009-му році. Багато експертів розглядають цю судову суперечку не більше ніж шантаж з метою заробітку. Юристи американської компанії вказують, що Proview Electronics на межі банкрутства. Компанія не виробляє ніякого продукту, не має ні клієнтів, ні постачальників. І якщо суд стане на сторону позивача, кажуть в Apple, це зашкодить китайським споживачам, а також може підірвати позиції компанії Apple на світових ринках.

Сьогодні iPad домінує на китайському ринку планшетних комп’ютерів, маючи дві третини ринку. Суд прийняв до розгляду позов Proview Electronics проти Apple і обіцяє винести рішення за кілька тижнів.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG