Спеціальні потреби

На заводах, які виробляють iPad та iPhone, виявлено численні порушення


Робітники, які збирають модні пристрої, працюють понаднормово, живуть у перенаселених гуртожитках, заробляють до 455 доларів на місяць.

Тайванська компанія Foxconn, яка виробляє більше 40 відсотків всієї споживчої електроніки у світі та є підрядником таких гігантів, як Apple, Amazon та Dell погодилась покращити умови праці на своїх заводах у Китаї.

Відповідне рішення було ухвалено після того, як аудит, проведений на замовлення Apple моніторинговою організацією Асоціація чесної праці (Fair Labour Association), виявив численні порушення на підприємствах Foxconn.

Відповідно до результатів аудиту, на проінспектованих заводах компанії систематично порушувались закони Китаю про працю. Робітники часто працювали понад 60 годин на тиждень та більше, ніж 11 днів поспіль.

Foxconn вже заявила, що скоротить робоче навантаження одночасно із підняттям заробітної платні та покращить умови життя робітників.

В ході аудиту, багато робітників розповідали представникам Асоціації чесної праці, що вважають свою роботу небезпечною, відчувають болі наприкінці робочого дня, а заробітної платні не вистачає, щоб заплатити за медичні послуги та освіту. Опитані також скаржились на перенаселеність у гуртожитках компанії.

Всього було опитано більше 35 тисяч робітників Foxconn, яка є найбільшим приватним працедавцем в Китаї.

Середня заробітна платня на заводах Foxconn, на яких виробляється продукція Apple, після нещодавнього підвищення, становить від 360 до 455 доларів на місяць.

Всього на Foxconn працює один мільйон двісті тисяч китайських робітників, їх середній вік складає 23 роки. Заявлені компанією покращення умов праці поки що торкнуться лише тих із них, які працюють на заводах, де вироляються пристрої Apple.

Водночас представники правозахисних організацій вказують на те, що Apple та Foxconn і раніше заявляли про намір покращити умови праці китайських робітників.

Тайванська компанія Foxconn, яка виробляє більше 40 відсотків всієї споживчої електроніки у світі для таких компаній, як Apple, Amazon, Dell та інші, погодилась покращити умови праці на своїх заводах у Китаї.

Відповідне рішення було ухвалено після того, як аудит, проведений американською компанією Асоціація чесної праці (Fair Labour Association) на замовлення Apple, виявив численні порушення на заводах Foxconn.

На заводах систематично порушувались закони Китаю про працю. Робітники часто працювали понад 60 годин на тиждень та більше, ніж 11 днів поспіль.

Після оголошення результатів моніторингу Foxconn заявила, що скоротить робоче навантаження одночасно із підняттям заробітної платні та покращить умови життя робітників, середній вік яких становить 23 роки.

Доповідь Асоціації чесної праці свідчить, що багато робітників розповідали, що вважають свою роботу небезпечною, відчувають болі наприкінці робочого дня, а заробітної платні не вистачає, щоб заплатити за медичні послуги та освіту. Опитані також скаржились на перенаселеність у гуртожитках компанії.

В ході аудиту було проведено опитування більше 35 тисяч робітників Foxconn, яка є найбільшим приватним працедавцем в Китаї.

Середня заробітна платня на заводах Foxconn, на яких виробляється продукція Apple, після нещодавнього підвищення, становить від 360 до 455 доларів на місяць.

Всього на Foxconn працює один мільйон двісті тисяч китайських робітників. Заявлені компанією покращення умов праці їх не торкнуться.

Водночас представники правозахисних організацій вказують на те, що Apple та Foxconn і раніше заявляли про намір покращити умови праці.

Відео - найголовніше

Як в НАТО оцінюють перебіг бойових дій в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:09 0:00
XS
SM
MD
LG