Спеціальні потреби

В Індії починає відроджуватися вимираючий вид тигрів


В Індії починає відроджуватися вимираючий вид тигрів.
В Індії починає відроджуватися вимираючий вид тигрів.

Вид тигрів, який знаходився під загрозою зникнення, поступово відновлюється в Індії. Нещодавня статистика показує, що кількість тигрів значно зросла у цій південноазійській країні, яка стала домівкою половини великих кішок світу. З Делі надходять добрі новини із заповідників, які борються за збереження тигрів.

Використовуючи приховані камери та тести ДНК, збирачі даних перепису знайшли 1,706 тигрів у лісах та святилищах по всій країні, що на 300 більше, порівняно з даними чотирьохрічної давності.

Це стало доброю звісткою для охоронців довкілля, які намагалися зупинити поступове вимирання великих кішок. Проблему виявили після результатів останнього перепису 2007 року, який засвідчив, що популяція індійських тигрів зменшилася на 50 відсотків.

Раєш Ґопал очолює урядову програму для збереження тигрів. Він каже, що в останньому підрахунку брали до уваги всі частини країни, на відміну від попереднього перепису, до якого не ввійшли деякі райони. Ґопал стверджує, що численність тигрів збільшилася, незважаючи на врахування нових територій, які не охопило попереднє опитування:

“Порівнявши ті зони, які оцінювали у 2006 та 2010, не беручи до уваги таких районів як Сандербанс та частини Ассаму, які не ввійшли до попередніх переписів, спостерігаємо 12-ти відсотковий зріст чисельності тигрів за останні чотири роки”.

Індійський міністр захисту навколишнього середовища Джайрам Рамеш каже, що зростання популяції тигрів обнадіює. Проте, на його думку, це також нагадує про те, що має бути зроблено, аби забезпечити родове збереження:

“Це подвійне почуття - ми задоволені тим, чого досягнули, але водночас пам'ятаємо про неминучу загрозу”.

Понад 45,000 квадратних кілометрів лісових територій виділено для тигрів по всій Індії. Щоправда, зростаюча популяція індійського населення впливає на скорочення природного побуту тигрів. Поширення браконьєрства за останні десятиліття неабияк вплинуло на зникнення тигрів.

Як результат, чисельність тигрів стрімко впала з 100,000 у 1900 році до нинішнього рівня у приблизно 1,700.

Декілька країн ведуть боротьбу за збереження тигрів, але вирішальною є боротьба в Індії, де залишилась половина світової популяції тигрів.


XS
SM
MD
LG